r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

LG zaskakuje nowym G5: stawia na nowatorską konstrukcję i dwa wyświetlacze

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Coraz więcej wiadomo o kolejnej odsłonie najbardziej zaawansowanego modelu smartfona od LG z serii G. Według nieoficjalnych informacji, w nowym G5 Koreańczycy oprócz zastosowania nowszych i bardziej wydajnych podzespołów, planują także kilka innowacji w kwestii samej konstrukcji urządzenia.

Pierwsza z nich ma dotyczyć wyświetlacza, choć rozsądniejsze byłoby tutaj zastosowanie liczby mnogiej. Smartfon zostanie bowiem najpewniej wyposażony w nieco mniejszy, niż ten dostępny w LG G4, w główny wyświetlacz o przekątnej 5,3 cala. Niezmieniona zostanie jednak jego rozdzielczość: wyniesie ona 1440 × 2560 pikseli.

Informator serwisu Venture Beat, który brał udział w zamkniętej prezentacji, potwierdza jednak także wcześniejsze doniesienia o drugim wyświetlaczu w G5, który ma zostać umieszczony nad głównym. Na prostokącie o rozdzielczości 160 × 1040 pikseli będą wyświetlane zapewne ikony stanowiąc skróty aplikacji, choć można zakładać, że oprogramowanie producenta pozwoli na daleko idącą konfigurację drugiego wyświetlacza.

r   e   k   l   a   m   a

Kolejna nowość dotyczy samej konstrukcji urządzenia. Potwierdziły się informacje, według których LG zrezygnuje w serii G ze stosowania takich materiałów, jak skóra czy drewno. Zamiast tego całość obudowy ma być wykonana z metalu. Pierwotnie mówiło się także o zrezygnowaniu z możliwości wyjmowania baterii, co spotkało się oczywiście z krytyką. Okazuje się jednak, że LG planuje w tej kwestii zrealizować inną koncepcję, która ma nawet pozwolić na dołączanie modułów, podobnie jak to miało mieć miejsce w przypadku smartfonów Ara.

W praktyce, wysuwana z obudowy ma być jej dolna część. W ten sposób będzie można nie tylko wyjąć i wymienić akumulator, ale rzekomo także zamontować dodatkowe moduły. Sposób ich dystrybucji czy zastosowania pozostają jak dotąd tajemnicą. Można zakładać, że zrealizowany zostanie pomysł podobny do tego z Thinkpada X1 Tablet, a moduły zostaną umieszczone w dolnej, wysuwanej (i wymiennej?) części obudowy.

Dokładna specyfikacja LG G5 jest jak dotąd nieznana, choć wiele wskazuje na to, że w urządzeniu znajdzie się Snapdragon 820 oraz 4 GB RAM-u. LG ma zamiar wykorzystać jego potencjał także poprzez zastosowanie dwóch aparatów także na tylnej części obudowy. Nie mają one jednak służyć uzyskiwaniu zbliżeń optycznych, a po prostu zapewniać możliwość robienia zdjęć panoramicznych obejmujących kąt 135 stopni. Z czasem o nowym, ciekawie zapowiadającym się LG G5 będzie wiadomo coraz więcej, a o jego premiera ma nastąpić jeszcze w tym kwartale.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.