Chrome OS: nowy interfejs stawia na dotykowe wyświetlacze

Chrome OS: nowy interfejs stawia na dotykowe wyświetlacze

07.07.2017 13:10

Nadchodzą zmiany w interfejsie Chrome OS. Do kanału bardzo wczesnych testów (Canary channel) trafiła nowa wersja systemu operacyjnego Google, zapowiadająca większe zmiany. System stanie się bardziej elegancki i wygodniejszy w dotykowej obsłudze. Dostępny jest filmik przedstawiający nadchodzące zmiany.

Ewangelista Chrome OS-a, François Beaufort poinformował, że trwają eksperymenty nad stworzeniem interfejsu dostowanego urządzeniom z dotykowym wyświetlaczem. Efektem prac jest nowy launcher dla Chrome OS, który właśnie wylądował w Canary channel. Jak stwierdza sam François Beaufort, obsługa na urządzeniach z dotykowym wyświetlaczem ma być odczuwalnie wygodniejsza.

Nowości w Chrome OS zobaczymy na filmiku opublikowanym na kanale Françoisa Beauforta na YouTube. Wyszukiwanie elementów wygląda podobnie do korzystania z wyszukiwarki Google wbudowanej w urządzenia z Androidem. Za pomocą gestu możemy przesunąć ekran z wyszukiwarką i dostępnymi aplikacjami do góry, tak by zajmował cały ekran.

A new Chrome OS launcher

Widoczny jest nacisk położony na większą wygodę przy korzystaniu z dotykowego ekranu. Jednakże Chrome OS wciąż pozostaje systemem stworzonym przede wszystkim dla myszki i klawiatury. Opisywany launcher jest w fazie eksperymentu i jeśli Google zdecyduje się wprowadzić projekt do stabilnego wydania, to przed nim jeszcze długa droga. Po wyjściu z Canary channel, czekają go kolejne testy w kanale Dev i kanale Beta.

Jeśli nie chcecie czekać na pojawienie się nowego launchera, to możecie testować go już dzisiaj, po włączeniu flagi chrome://flags/#enable-fullscreen-app-list. Należy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z wczesną wersją testową, która może zawierać masę błędów i może działać niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)