r   e   k   l   a   m   a
reklama

LUCiD 1.0.5

Strona główna Windows Grafika Narzędzia dla fotografów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Lucid to program do szybkiego i zautomatyzowanego poprawiania zdjęć, wykorzystujący te same algorytmy co wtyczka Perfectly Clear, ale działający samodzielnie.

Interfejs programu Lucid jest bardzo prosty. Po przeciągnięciu zdjęcia do głównego okna można wykorzystać jedno z ośmiu predefiniowanych ustawień. Można oczywiście użyć kilku po sobie, na przykład najpierw usunąć szum, potem poprawić twarz modelki, a na koniec podnieść jaskrawość barw – trzeba jednak zapisywać wynik za każdym razem.

Do dyspozycji mamy tu dwa filtry retuszujące portrety (niestety nie radzą sobie jeśli na zdjęciu widać więcej niż jedną twarz), ustawienia wydobywające szczegóły, usuwające szum, rozświetlające zdjęcie, rozjaśniające cienie (doskonałe do zdjęć oświetlanych z tyłu, gdy pierwszy plan jest ciemny), usuwające zabarwienie sztucznego światła (bardzo dobrze sprawdza się na zdjęciach z imprez) oraz poprawiające zdjęcia krajobrazowe.

Niektóre modyfikacje można także wprowadzać ręcznie. W drugiej karcie z narzędziami znajdziemy suwaki do sterowania ekspozycją, jaskrawością barw, odszumianiem, zabarwieniem, a także osobny zestaw do retuszu portretów. Można tu precyzyjnie ustawić poziom wybielenia zębów, wygładzenia skóry, rozjaśnienia cieni pod oczami i tym podobnych, kosmetycznych zmian. Często jednak zupełnie wystarczy to, co ze zdjęciem może zrobić automat.

Lucid pozwala pracować ze zdjęciami zapisanymi w popularnych formatach rastrowych (JPG, TIFF), oraz zdjęcia z biblioteki programu Zdjęcia. Program nie nadaje się do obróbki RAW-ów.

Program można testować przez 31 dni.

© dobreprogramy
reklama

Publikacje powiązane

Z Lucid poprawisz zdjęcia jednym kliknięciem i zaoszczędzisz 20 dolarów

20
24.10.2015  •  Anna Rymsza

W ofercie firmy Athentech, znanej przede wszystkim jako twórca wtyczki do Photoshopa Perfectly Clear, pojawił się nowy, bardzo wygodny program do ulepszania zdjęć. Lucid zapewnia podobne efekty co Perfectly Clear w kwestii usuwania szumu, poprawiania barw i retuszu portretów, ale jest prostszy w obsłudze i działa samodzielnie. Interfejs programu Lucid jest bardzo prosty. Po przeciągnięciu zdjęcia do głównego okna (lub otwarcia go z biblioteki zdjęć programu Photos na OS X) można wykorzystać jedno z ośmiu predefiniowanych ustawień, mających poprawić jakość obrazu. Można oczywiście użyć…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic