Lapse It 4.70

Strona główna Android Grafika i fotografia Nagrywanie wideo
Pobierz program
lub zeskanuj:

Lapse It to jedna z lepszych aplikacji do nagrywania filmów poklatkowych. Z jej pomocą można zarejestrować sekwencję zdjęć, przyciąć ją, a następnie wyrenderować film o wybranej liczbie klatek na sekundę i dołączyć do niego ścieżkę dźwiękową z pliku.

Lapse It pozwala szczegółowo ustawić parametry aparatu. Można tu zdefiniować interwał (od 100 milisekund do 9999 minut), rozmiar obrazu (od 360p do 1080p oraz „pełny”) i można wybrać kamerkę (przednia lub tylna). Można także skorzystać z rejestrowania na życzenie na potrzeby animacji. W precyzyjnym ustawieniu obiektów pomoże podgląd poprzedniej klatki.

Ponadto można wymusić odpowiednie ISO, zależnie od warunków nagrywania, wybrać balans bieli i zablokować jego zmianę (przydatne przy nagrywaniu zmian pogody), włączyć lampę błyskową i zablokować ustawianie ostrości. Można także już na tym poziomie wybrać efekt, z jakim będzie nagrywany film. Potem pozostaje nacisnąć czerwony przycisk i zostawić smartfon. Zatrzymane nagranie można kontynuować później – wystarczy w szczegółach projektu wybrać pozycję Resume capture.

Po zakończeniu nagrywania można skontrolować sekwencję zdjęć i ewentualnie przyciąć nieatrakcyjny początek lub koniec, zmienić orientację, przyciąć film do kwadratu i nałożyć efekt. Należy także wybrać liczbę klatek na sekundę w renderowanym filmie, kodek (H264 „Awesome”, MP4, MOV), jakość i ewentualnie dodać ścieżkę dźwiękową z pliku. LapseIt Pro nie ma niestety możliwości montowania filmów z kilku projektów – można najwyżej kontynuować nagrywanie w ramach jednego projektu, co nie zawsze jest satysfakcjonujące.

W ustawieniach aplikacji można zdefiniować domyślne wartości dla różnych parametrów, a także zmienić ścieżkę zapisu projektów. Częścią Lapse It jest serwis społecznościowy, w którym można udostępniać swoje poklatkowe dzieła. Z poziomu aplikacji można także udostępnić filmy na wielu serwisach społecznościowych. Niektóre zaawansowane funkcje należy dokupić z poziomu aplikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybkość działania, bogata ilość funkcji, przejrzysty interfejs
Brak trybu oszczędzania energii - niezbędne na dłuższe materiały będzie dodatkowe źródło energii.
ocena użytkownika

Aplikacja ta pozwala nam samemu wybrać parametry jakimi chcemy stworzyć interesujące nas ujęcia, wybrać rozdzielczość, odpowiedni filtr czy ustawić specjalne parametry. Potem wystarczy włączyć aplikację i pozostawić urządzenie w bezruchu na jakiś czas. Po stworzeniu naszego dzieła, możemy je opublikować w załączonym do programu serwisie społecznościowym lub wysłać do kogoś znajomego. Program jest bardzo rozbudowany i zachęca swoimi możliwościami - sam z niego korzystam przy tworzeniu klipów ze wschodem lub zachodem słońca. Program jest co prawda płatny, ale można znaleźć w sklepie Play darmową wersję z wyłączeniem usług komercyjnych. Warto też obserwować tę aplikację w sklepach, gdyż często można natrafić na spore zniżki na nią lub otrzymać ją za darmo.

20.07.2015 07:34 | Recenzja do wersji 4.70