LastPass 3.25.0

Strona główna Mac Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

LastPass to aplikacja pozwalająca na zapisywanie swoich haseł na wielu urządzeniach. Menadżer ten jest darmową wtyczką dostępną do wszystkich przeglądarek. Należy stworzyć jedno hasło główne, aby dostać się do aplikacji, a reszta haseł będzie uzupełniania automatycznie. Dla dodatkowego zabezpieczenia istnieje możliwość dodania kodu PIN.

lnstalator wykrywa przeglądarki znajdujące się na komputerze i dodaje rozszerzenie LastPass do nich. Podczas przeglądania nowych stron aplikacja ta przechwytuje wpisywane hasła i loginy i na życzenie użytkownika zapisuje je, co ułatwia wejście na daną stronę następnym razem. Możliwa jest również opcja wpisania danych, które będą używane do uzupełniania formularzy oraz tworzenia gotowych tożsamości. Aplikacja obsługuje też informacje o koncie bankowym lub o karcie kredytowej.

LastPass nie tylko przechowuje informacje o hasłach, lecz także pomaga tworzyć nowe. Ocenia czy wybrane hasła są wystarczająco bezpieczne i potrafi samodzielnie wygenerować takie, które według jego standardów będzie wystarczająco bezpieczne. Program wskazuje również, które hasła się powtarzają. Aplikacja posiada także prostą wyszukiwarkę, w której użytkownik może szybko znaleźć witryny zapisane na koncie. W programie istnieje również możliwość przechowywania bezpiecznych notatek.

Aplikacja jest szczególnie przydatna, gdy używa się kilku urządzeń i kilku przeglądarek. Interfejs jest przy tym niezwykle przejrzysty i łatwo w nim odnaleźć to, czego szukamy. LastPass jest częściowo spolszczony. Język interfejsu można wybrać podczas instalacji programu lub w oknie ustawień.

Aby korzystać z LastPass na urządzeniach mobilnych wymagana jest płatna wersja premium.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!