r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

LastPass - Password Manager & Secure Vault 4.2.2

Strona główna iOS Bezpieczeństwo Menedżery haseł

LastPass to popularna usługa do zabezpieczania i zarządzania naszymi danymi w tym hasłami do serwisów www i innych usług. Jej sporą zaletą jest wsparcie dla większości popularnych systemów mobilnych.

Podstawowe zadanie jakie umożliwia LastPass po zalogowaniu do konta (możemy je założyć z poziomu aplikacji), to możliwość przeglądania danych loginów i haseł zgromadzonych w bazie. Użytkownik może je edytować, a także kopiować tylko określone fragmenty (np. tylko hasło do serwisu, w celu późniejszego użycia w przeglądarce). Aplikacja obsługuje również w takim samym zakresie profile (karty tożsamości do automatycznego wypełniania formularzy) i bezpieczne notatki, włącznie z podziałem na grupy. LastPass posiada również prostą, wbudowaną bezpieczną przeglądarkę, z której poziomu użytkownik otrzymuje szybki dostęp do witryn zapisanych na koncie, a także opcji autouzupełniania danych (przeglądarka pozwala na logowanie nawet w wypadku autoryzacji HTTP typu AuthBasic). Aplikacja pozwala na określenie, po jakim czasie od nieaktywności będzie wymagane ponowne zalogowanie się. Posiada także możliwość określenie kodu PIN, jako dodatkowego zabezpieczenia.

Ze względów bezpieczeństwa możliwe jest ustawienie szybszego niż standardowe, automatycznego wylogowania z aplikacji po określonym czasie. Aplikacja w wersji mobilnej dostępna jest za darmo. Co ważne, autorzy regularnie ją rozwijają w tym o nowe możliwości wynikające z API systemu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

LastPass: jak synchronizować hasła między urządzeniami i przeglądarkami

45
16.11.2017  •  Mateusz Budzeń

Pod koniec 2016 roku popularny menedżer haseł LastPass otrzymał synchronizację między wieloma urządzeniami bez żadnych ograniczeń. Decyzja ta sprawiała, że bezpłatna edycja LastPass stała się dla wielu bardzo interesująca, ponieważ zaczęła zapewniać wygodne narzędzia do przechowywania i przenoszenia haseł między różnymi urządzeniami. LastPass, w przeciwieństwie do menedżerów haseł wbudowanych w przeglądarki internetowe, umożliwianie przechowywanie haseł z różnych przeglądarek i aplikacji, zarówno na Windowsie, macOS-ie, Androidzie i iOS-ie, użytkownik nie musi się zatem martwić o…

Mobilny LastPass dostępny dla każdego za darmo, choć z pewnym ograniczeniem

12
12.08.2015  •  Łukasz Tkacz

Wykorzystujemy coraz więcej usług i kont internetowych, a to wymusza stosowanie za każdym razem innych haseł dostępowych. Oczywiście możemy korzystać tylko z jednego, ale nie jest to rozwiązanie dobre. Użytkownicy urządzeń mobilnych mają powody do zadowolenia: mogą korzystać z menadżera haseł LastPass za darmo, choć w ofercie producenta tkwi pewien haczyk. LastPass jest jednym z najpopularniejszych tego typu rozwiązań. Kiedyś usługa ta byłą dostępna jedynie w przeglądarkach desktopowych, gdzie pozwala na szybkie zapisywanie i zabezpieczanie haseł, a także synchronizowanie ich między innymi…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.