LazPaint LazPaint 6.4.1

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

LazPaint to prosta w obsłudze i darmowa aplikacja do tworzenia i edycji grafiki rastrowej, dostępna dla systemów Windows oraz Linux. Program wspiera większość najpopularniejszych formatów graficznych i dysponuje zestawem narzędzi, umożliwiających sprawne wykonywanie podstawowej obróbki fotografii.

Aplikacja wyposażona została w interfejs graficzny, który nie odbiega znacząco od rozwiązań znanych z innych programów graficznych i daje wygodny dostęp do wszystkich oferowanych narzędzi. W głównym oknie znajdziemy 3 niezależne przyborniki skupiające w sobie podstawowe funkcje zaznaczania i rysowania, mechanizm warstw oraz paletę do zarządzania kolorami. Wszystkie pozostałe narzędzia dostępne są za pośrednictwem menu lub skrótów klawiszowych.

Poza wspomnianymi narzędziami w ręce użytkownika trafia również spory zestaw funkcji, użytecznych podczas prostego retuszu fotografii. Mowa m.in. o narzędziach do zarządzania kolorami czy też efektami graficznymi. LazPaint to program szybki i wydajny, umożliwiający podgląd poszczególnych czynności edycyjnych zdjęć w czasie rzeczywistym. Ciekawym rozwiązaniem, z którym spotkać się można w programie są wbudowane renderery. Z ich pomocą łatwo i wygodnie wygenerujemy np. efektowne tło z wodą, drewnem, kamieniem itp.

Wśród obsługiwanych przez LazPaint formatów graficznych znajdziemy takie jak BMP, GIF, ICO, JPG, JPEG, LZP, ORA, PDN i PNG.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!