League of Legends League of Legends 10.22

Strona główna Mac Gry RPG i MMO
Pobierz program

League of Legends to bardzo popularna gra typu MOBA, czyli Massive Multiplayer Online Battle Arena. LoL łączy RPG ze strategią czasu rzeczywistego (RTS) w fantastycznym, pełnym magii świecie. Można w nią grać za darmo. Jest to też jedna z gier rozgrywanych na międzynarodowych turniejach e-sportowych, oficjalnie uznana za dyscyplinę sportową.

Gra oferuje dostęp do kilku trybów rozgrywki, jak Summoner's Rift (najpopularniejsza, dwie pięcioosobowe drużyny walczą w dżungli), Twisted Treeline (dwie drużyny po trzech bohaterów ścierają się w małych potyczkach) i Howling Abyss (dwie pięcioosobowe drużyny walczą w alei, kluczem do sukcesu jest współpraca).

Rozgrywka w League of Legends koncentruje się na potyczkach między graczami w trybach 3 przeciwko 3 lub 5 przeciwko 5, ale początkujący mogą zacząć od potyczek z komputerem. Na zaczynających swoją przygodę z LoL-em czeka przystępne wprowadzenie w języku polskim. Przed przystąpieniem do poważniejszych rozgrywek należy wybrać swojego bohatera z puli ponad 100 zróżnicowanych postaci, różniących się wyglądem, umiejętnościami, stylem walki i rolą w drużynie. Bitwa zostaje zakończona, gdy jeden z uczestników zabawy zdoła zniszczyć budowlę przeciwnika.

Gra powstała na podstawie modyfikacji WarCrafta III o nazwie Defense of the Ancients (DotA). LoL jest dostępny za darmo w modelu free-to-play, istnieje oczywiście możliwość kupowania przedmiotów do wykorzystania w rozgrywkach za prawdziwe waluty.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!