LightShot LightShot 5.5.0.4

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

LightShot to niewielkie i zarazem darmowe narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu na komputerze. Aplikacja oferuje prosty, lekki i przyjazny dla użytkownika interfejs graficzny, a także umożliwia modyfikowanie przechwyconego zrzutu ekranu przy użyciu rozbudowanego edytora dostępnego w formie Online na stronie Prntscr.com.

LightShot potrafi przechwycić obraz z niemal wszystkiego co znajduje się na ekranie monitora. Dotyczy to zarówno całego pulpitu, aktywnych okien lub wybranego fragmentu ekranu. Obsługa aplikacji jest banalnie prosta. Wystarczy nacisnąć klawisz Print Screen na klawiaturze i po chwili cały ekran zmieni kolor. Zaznaczamy dowolny jego obszar, który zamierzamy zrzucić do pliku graficznego. Następnie wyświetlą się odpowiednie funkcje, za pomocą których możemy przechwycony obraz skopiować, wydrukować, zapisać na nośniku danych, udostępnić znajomym lub dokonać obróbki w edytorze graficznym.

LightShot po uruchomieniu działa w zasobniku systemowym i dodatkowo obsługuje skróty klawiszowe, niezwykle pomocne przy wykonywaniu zrzutów ekranu. Oprócz tego pozwala na wysyłanie przechwyconego obrazu pocztą elektroniczną, a także umieszczanie go w najpopularniejszych serwisach społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. Program jest kompatybilny z Mozilla Firefox, Google Chrome oraz Internet Explorer.

Każdy przechwycony zrzut ekranu możemy w łatwy sposób edytować z poziomu przeglądarki, za pomocą specjalnego edytora graficznego opartego na Flashu. Jego interfejs graficzny przypomina wyglądem Adobe Photoshop. Posiada również podobne narzędzia pracy – pędzle, gumki, ołówki, gradienty, różdżki i wiele innych niezbędnych funkcji do rysowania. Umożliwia też pracę na warstwach, ulepszania jakości obrazu poprzez ustawienie odpowiedniego poziomu jasności, kontrastu i gammy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prostota użytkowania, szybka edycja
bardzo mała funkcjonalność, wolny upload na serwer
ocena użytkownika
27.06.2017 00:49 • Recenzja do wersji 5.4.0.10

Szukałem czegoś jako zamiennik starego dobrego Screenshootera, który mimo że od dawna nie rozwijany to niestety jest o wiele lepszy. Bardzo mała funkcjonalność np. brak opcji automatycznego zapisu screenów do folderu, brak dodatkowego skrótu do szybkiej wysyłki na serwer (bez potrzeby klikania), brak obsługi imgur etc. W dodatku na domyślny serwer wysyłanie trwa wieki, mimo posiadania 20mbps uploadu.

Integracja z klawiszem Print Screen
Małe możliwości
ocena użytkownika
06.02.2014 12:51 • Recenzja do wersji 5.0.0.2

Do tej pory pracowałem na programie Shutter, który niestety jest tylko pod Linuxa.
Szukam jakiejś alternatywy, ale LightShot praktycznie w ogóle nie daje się konfigurować,
a możliwości ma mniejsze od domyślnej aplikacji Windowsa (Snipping Tool, czy coś w tym stylu).
Nie polecam