Link-Em Bamboo!

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gry logiczne są doskonałym treningiem dla umysłu oraz dość ciekawą alternatywą na nudnawy i deszczowy dzień. Jeżeli jeszcze oplecione są ciekawym pomysłem idącym razem z nienaganną grafiką to nie tylko potrafią uczyć, ale także i bawią. Dziś przedstawiam jedną z takich produkcji, która wymaga szybkiej koncentracji w warunkach niekorzystnych (limit czasu), ale i także pozwala na miłe spędzenie popołudnia.

W Link-Em Bamboo! przy szybko tykającym zegarze, za zadanie mamy ułożyć z bambusowych odcinków obieg zamknięty, to znaczy, że koniec musi połączyć się z początkiem. Istnieje jednak pewne odstępstwo od tej reguły i tak zamiast tworzyć wspomniany obieg można koniec i początek połączyć za pomocą pojawiających się od czasu do czasu liści, dzięki czemu jak nam się to uda dostajemy punkty, a figura, którą udało się stworzyć znika, by na jej miejsce spadły inne odcinki. Uzyskana przez nas określona liczba punktów, pozwala na awans do następnego poziomu oraz powoduje restart zegara. Prawda, że proste? Niezupełnie. Te kawałki bambusa często mają kilka rozgałęzień, a co za tym idzie utrudniają wygraną. Trzeba się nieźle natrudzić, by to wszystko poskładać do kupy.

Link-Em Bamboo! graficznie przedstawia się dość przyzwoicie i trudno się w tej opcji do czegoś przyczepić. W tle przygrywa elektroniczna muzyka, której prawie nie słychać, natomiast reszta dźwięków już o wiele bardziej słyszalna, jest całkiem przyjemna. Po prawej stronie znajduje się panda, która zależnie od akcji (wygrana, przegrana itd.) ciekawie reaguje, no ale to trzeba samemu zobaczyć.

Autorem opisu jest Robcioo z serwisu Victory Games. Za udostępnienie opisu serdecznie dziękujemy!

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

pomysł i wykonanie
brak menu, samouczka i rankingu najlepszych wyników
ocena użytkownika
28.04.2016 19:10

Jest to bardzo wciągająca gra logiczna. Pomysł i wykonanie na plus, wszystko fajnie zrobione, muzyka całkiem klimatyczna. Brakuje trochę jakiegoś menu gry, samouczka i rankingu najlepszych wyników. W nowych systemach gra często się zacina ale rozwiązaniem jest uruchomienie w trybie zgodności z WinXp.