Linux Days – dla miłośników SUSE i wykorzystujących Linuksa w biznesie

Strona główna Aktualności

O autorze

Osoby zawodowo związane z rozwiązaniami open source i zainteresowane wykorzystaniem otwartoźródłowego oprogramowania w biznesie z pewnością znają spotkania z cyklu Linux Days, organizowane w Europie i Stanach Zjednoczonych. Już za tydzień, 7 października, w Warszawie odbędzie się polskie spotkanie z serii. Sesję otwierającą poprowadzi Ronald de Jong, prezes firmy SUSE w naszym regionie.

Motywem przewodnim tegorocznego Linux Days (a dokładnie SUSE Linux Expert Days) jest hasło „Towards Zero Downtime: jak zapewnić nieprzerwaną pracę systemów informatycznych za pomocą rozwiązań otwartoźródłowych.” Podczas konferencji będzie można zapoznać się z nowościami, które trafiły do wersji 12 systemu SUSE Linux Enterprise i mają zapewnić dużo lepszą ciągłość działania systemów tak w środowiskach fizycznych, jak i zwirtualizowanych. Swoje miejsce będą mieli także partnerzy SUSE – swoim doświadczeniem i opinią na temat rozwiązań open source wykorzystywanych w biznesie podzielą się przedstawiciele firm IBM, Microsoft, MariaDB oraz SEP.

Sesje techniczne obejmą także takie zagadnienia, jak nowe podejście do zarządzania wirtualną siecią i aplikacjami w kontenerach z narzędziami Open vSwitch i Docker, budowa otwartych chmur na bazie OpenStack, projektowanie aplikacji dla chmur oraz „utwardzanie” systemów Linux, analiza logów i nadzór na kontami root.

Uczestnicy konferencji będą także mieli okazję porozmawiać ze specjalistami odpowiedzialnymi za projekty OpenStack oraz ich integrację z systemami VMware, będą mogli także zapoznać się z systemem plików Ceph i poznać zagadnienia związane z migracją usług z klasycznej infrastruktury lokalnej do chmur obliczeniowych zewnętrznych dostawców. Na zakończenie, by rozluźnić atmosferę, organizatorzy zapraszają na spotkanie z Grzegorzem Halamą.

Konferencja Linux Days odbędzie się w warszawskim Centrum Nauki Kopernik i jest całkowicie bezpłatna, ale aby wziąć w niej udział należy wypełnić formularz rejestracyjny. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie wydarzenia.

© dobreprogramy
s