Cerebro, czyli otwarty Spotlight dla Windowsa, macOS i Linuksa

Cerebro, czyli otwarty Spotlight dla Windowsa, macOS i Linuksa
24.02.2017 15:55
Cerebro, czyli otwarty Spotlight dla Windowsa, macOS i Linuksa

Jeśli po przesiadce z macOS brakuje Ci Spotlighta albo chcesz pracować z dostępem do otwartoźródłowej, globalnej wyszukiwarki, Cerebro jest programem dla Ciebie. Polecam go też użytkownikom macOS, zdaniem których Spotlight potrafi za mało. Cerebro podaje wyniki wyszukiwania z lokalnych dysków wykorzystuje wyszukiwarkę Google, tłumacza Yandex i wiele innych usług, o których można decydować samemu. Program można rozszerzać wtyczkami, by dodać kolejne źródła wyszukiwania i zautomatyzować niektóre działania w systemie.

350195752053729217

Cerebro działa zupełnie jak Spotlight, ale pod wieloma względami jest praktyczniejszy. Można z jego pomocą szybko przeszukiwać Internet (Google), tłumaczyć słowa (Yandex Translate), znajdować fragmenty kodu (Stack Overflow), filmy (IMDB), wykonywać obliczenia, przeliczać waluty, uruchamiać programy, przeszukiwać kontakty i pliki, a nawet znaleźć sobie emoji adekwatne do sytuacji. Na macOS i Linuksie możliwe jest również automatyzowanie zadań i wydawanie poleceń. Wszystko zależy od tego, jakie wtyczki zostaną zainstalowane.

W ustawieniach można wybrać skrót klawiszowy, który uruchomi Cerebro. Można nim zastąpić Spotlight (bądź inną wyszukiwarkę) lub korzystać z nich na zmianę. Program może mieć jasną lub ciemną skórkę, co pozwala dopasować go do różnych środowisk. Ponieważ działa niemal identycznie na różnych systemach, polecam go w szczególności osobom korzystającym na zmianę z Windowsa, Linuksa czy macOS – do Cerebro łatwo można się przyzwyczaić i miło mieć go zawsze pod ręką.

350195752053925825
350195752053991361

Cerebro działa na Windowsie, macOS i Linuksie. Na GitHubie można znaleźć jego kod źródłowy (Electron), jeszcze kulka dodatków, które można doinstalować ręcznie oraz instrukcję pisania własnych wtyczek.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)