r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Linux Driver Project

Strona główna Aktualności

Jednym z głównych problemów dotykających użytkowników Linuksa jest mała baza sterowników do urządzeń. Powodem takiej sytuacji jest niechęć producentów do udostępniania szczegółowych specyfikacji swoich produktów, przez co utrudnione jest tworzenie otwartych sterowników.

Twórcy Linux Driver Project chcą zmienić tą sytuację, proponując producentom tworzenie sterowników w zamian za udostępnienie specyfikacji sprzętu. Aby ochronić ich interesy, programiści zobowiązali się podpisywać z nimi umowy NDA, które będą zobowiązywać ich do zachowania tajemnicy. Tworzone sterowniki mają być udostępniane na licencji GPL.

Zaproponowana inicjatywa wygląda całkiem ciekawie, aktualnie skupia 200 programistów jądra, a kilka dużych firm już zapowiedziało swoje wsparcie. Mamy nadzieję, że to początek dobrych zmian w kwestii wspierania Linuksa przez twórców sprzętu.

Szczegóły na temat projektu można znaleźć na stronie twórców.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.