Linux 5.14 RC3 dostępny do pobrania. "Wygląda dość normalnie"

Linux 5.14 RC3 dostępny do pobrania. "Wygląda dość normalnie"

Linus Torvalds
Linus Torvalds
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
26.07.2021 12:16

Linux 5.14 jest już dostępny do pobrania w wersji RC3. W przeciwieństwie do poprzedniego wydania RC, to "wygląda już dość normalnie" - jak stwierdził w krótkim opisie Linus Torvalds.

Linux 5.14 jest coraz bliżej finalnej wersji, a zainteresowani mogą już pobierać wydanie RC3. Jak poinformował Linus Torvalds, w tym przypadku większość zmian jest mała i dotyczy wielu elementów systemu, a głównie sterowników. Niektóre poprawki wciąż czekają na wdrożenie, ale zdaniem Torvaldsa są na tyle drobne, że ich brak nie powinien powstrzymywać zainteresowanych przed testowaniem wersji RC3.

Zgodnie z założeniem, Linux 5.14 w stabilnej wersji powinien się pojawić na rynku na przełomie sierpnia i września. Obecne zapewnienia Torvaldsa zdają się potwierdzać, że temu terminowi nic nie zagrozi. W przypadku poprzedniego wydania RC Linuksa 5.14 można było nabrać wątpliwości z uwagi na stosunkowo dużą liczbę zmian, jak na ten etap finalizowania wersji.

Linux 5.14 wprowadzi między innymi usprawnienia w zakresie obsługi USB4, niższe opóźnienia dla sterowników USB audio, wiele poprawek w sterownikach sieciowych, a nawet taki drobiazg jak obsługę przycisku udostępniania na kontrolerze Xbox One. Więcej o zmianach, w tym przypadku na podstawie wydania RC1, można przeczytać tutaj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)