reklama

Linux - u mnie działa! System DRBL

Strona główna Aktualności

O autorze

W najbliższy czwartek odbędzie się kolejny wykład w ramach reaktywowanego niedawno cyklu Linux - u mnie działa! Tym razem spotkanie poświęcone będzie systemowi DRBL.

System DRBL (Diskless Remote Boot Linux) był początkowo systemem pozwalającym na deployment/instalację systemu operacyjnego na wielu maszynach jednocześnie. Przy odrobinie pracy można uczynić z niego olbrzymią strukturę pozwalającą m.in. na pracę w systemie terminalowym, wykonywanie kopii i snapshotów stacji roboczych czy dostarczanie pełnych systemów do stacji roboczych przez PXE lub AoE.

Wykład odbędzie się 16 kwietnia w sali "A" budynku D-10 Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przy ul. Reymonta 19. Start przewidziano na godzinę 18:00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Dla zainteresowanych spoza Krakowa dostępna będzie transmisja online.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie lumd.linux.pl.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić