Lipcowe nominacje MVP

Strona główna Aktualności

O autorze

Do grona osób wyróżnionych prestiżowym tytułem Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w trzecim kwartale roku dołączyło kolejnych czterech Polaków. Nowi polscy MVP to: Marek Adamczuk (SQL Server), Ziemowit Borowski (Exchange Server), Jacek Doktór (System Center Configuration Manager) i Paweł Pławiak (Directory Services). Gratulujemy!

Jednocześnie renominację otrzymało sześciu dotychczasowych MVP: Kazimierz Kuta (Visual C# - Development), Grzegorz Tworek (Enterprise Security), Wiktor Zychla (Visual C# - Architecture), Karol Stilger (Setup & Deployment - Systems Administration) oraz Paweł Potasiński i Marcin Szeliga (SQL Server). Renominacji nie uzyskali: Michał Bednarz i Markus Sprungk.

MVP są to osoby wyróżnione przez Microsoft za aktywne dzielenie się swoją wiedzą na temat technoglii tego producenta w technicznych społecznościach internetowych, na grupach i forach dyskusyjnych. Program jest prowadzony w Europie Środkowo-Wschodniej od ponad 4 lat. Obecnie tym tytułem nagrodzono w Polsce ponad 30 osób, a na świecie już kilka tysięcy z 81 krajów. Tytuł przyznawany jest przez wewnętrzną komisję Microsoft kandydatom wybranym z list nominacyjnych, przedstawianych przez pracowników oraz członków społeczności internetowych. Oprócz tytułu, nagrodzeni otrzymują, m.in. dostęp do kodów źródłowych oprogramowania, możliwość bezpośredniego kontaktu z programistami i osobami tworzącymi oprogramowanie Microsoft oraz możliwość publikowania własnych artykułów w bazie wiedzy Microsoft.

Listę polskich MVP (jeszcze nie zaktualizowaną) znaleźć można na polskiej stronie programu. Z kolei na globalnej witrynie MVP znajduje się lista wszystkich obecnie nagrodzonych osób.

© dobreprogramy