Nokia sięga po technologie Microsoftu, by ułatwić imigrantom życie w Szwecji

Nokia sięga po technologie Microsoftu, by ułatwić imigrantom życie w Szwecji

Nokia sięga po technologie Microsoftu, by ułatwić imigrantom życie w Szwecji
23.10.2017 15:58

Nokia znów nawiązuje partnerstwo z Microsoftem. Oczywiście niepo to, by zbudować kolejny smartfon z umierającym mobilnymWindowsem. Tym razem chodzi o o realizację słynnego sloganufińskiej firmy: Connecting People. Pod nazwą Call Together ruszyłwspólny projekt Nokii, Microsoftu i szwedzkiego telekomu Tele2,którego celem jest ułatwienie imigrantom z Syrii osiedlania się wSzwecji.

Jednym z kluczowych wyzwań na drodze do osiedlenia imigrantów zBliskiego Wschodu w chętnych temu państwach UE jest komunikacja.Znajomość arabskiego jest na Starym Kontynencie póki co znikoma,sami zaś imigranci nie tylko nie mówią zaś w językachnarodowych, takich jak szwedzki czy niemiecki, ale też nawet nieznają współczesnej interlingwy, angielskiego.

Call Together ma pomóc w rozwiązaniu tego problemu, dokomunikacji międzyludzkiej angażując maszynowe tłumaczenie.Niedawno Microsoft wprowadził do Bing Translatora obsługęsyryjskiego dialektu języka arabskiego, w parze z językiemangielskim. Nokia, wykorzystując technologię Microsoftu opracowałana tej podstawie usługę telefoniczną, która zapewnia tłumaczeniew czasie rzeczywistym z syryjskiego arabskiego na angielski i viceversa. Usługa oferowana będzie za darmo w sieci szwedzkiegooperatora Tele2.

Obecnie projekt jest na etapie pilotażowym, testują go, jak tookreślono, cztery pary przyjaciół, zestawione z młodych Szwedówi Szwedek oraz świeżo przybyłych gości z Bliskiego Wschodu. PeterWennerström, szef skandynawskiego oddziału Nokii, stwierdził żejest kluczową sprawą, aby ludzie żyjący w Szwecji moglizrozumieć i zaangażować się w funkcjonowanie społeczeństwa, bezwzględu na to, w jakim języku mówią.

Peter Wennerström uważa, że w przyszłości, gdy technologia tabędzie już gotowa do masowego użytku, to stworzy w społeczeństwie nieograniczony potencjał komunikacyjny. Jego kolega ViktorWallström, wiceprezes komunikacji z firmy Tele2, podkreśla, żejego firma stawia na innowacje i stale poszukuje sposobów naulepszenie życia dzieci – a Call Together pomoże młodymuchodźcom w prowadzeniu bardziej połączonego życia, a co za tymidzie, zwiększenia zaangażowania w społeczność.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)