Poważna awaria w OVH: w centrach w Strasburgu zawiodło zasilanie

Poważna awaria w OVH: w centrach w Strasburgu zawiodło zasilanie

Poważna awaria w OVH: w centrach w Strasburgu zawiodło zasilanie
09.11.2017 09:47, aktualizacja: 12.06.2018 13:56

**Aktualizacja, 13:30 Octave Klaba poinformował na Twitterze, że infrastruktura OVH wróciła już do sprawności. Opublikowane zostało także oficjalne oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że dzisiejszego ranka doszło nie do jednej, lecz do dwóch niepowiązanych ze sobą awarii. W Strasburgu nastąpiła przerwa w dostawie prądu. Niestety, zawiodła także procedura awaryjna, przewidująca automatyczne włączenie generatorów. W ten sposób wyłączona została sala przekierowań. Około godziny dziesiątej dostawca przywrócił dostawy, wcześniej uruchomione zostały także generatory. Według zapewnień szefa OVH, te witryny, które dotąd nie powróciły do pełnej sprawności, zaczną działać w ciągu *od 5 minut do maksymalnie 3-4 godzin. Jednocześnie doszło do awarii przewodów optycznych łączących centrum Roubaix z węzłami w Paryżu, Frankfurcie, Amsterdamie, Londynie i Brukseli. Powodem awarii był błąd oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu zarządzającym połączeniami na światłowodach – zresetowana została ich konfiguracja. Przywrócono ją z kopii zapasowej wraz z połączeniem z Roubaix. Klaba przeprosił za incydent i poinformował, że OVH pozostaje w kontakcie z klientami, których dotknęła dzisiejsza awaria.

[frame]Aktualizacja, 10:50 Szef OVH poinformował, że dostawca energii wznowił dostawy na jednej z linii, jednak druga wciąż pozostaje niesprawna. Generatory prądu już działają – centrum SGB2 ma wznowić pracę w ciagu maksymalnie 20 minut, na usunięcie awarii w centrach SGB1 i SGB4 trzeba będzie poczekać od jednej do dwóch godzin.

SBG: ERDF is trying to find out the default. 2 separated 20kV lines are down. We are trying to restart 2 generators A+B for SBG1/SG4. 2 others generators A+B work in SBG2. 1 routing room is in SBG1, the second in SBG2. Both are down. #Murphy

— Octave Klaba (@olesovhcom) 9 listopada 2017W kontakt z użytkownikami zaangażował się na Twitterze sam szef firmy, Octave Claba, który nie tylko wyjaśnił powody awarii, ale także na bieżąco informuje o postępach w rozwiązaniu problemu. Do awarii doszło w centrach SBG-1 i SBG-4, znajdujących się pod Strasburgiem. Dostawca energii, firma EDF, sama boryka się z problemami, a ucierpiały na tym właśnie centra OVH.

Problemy techniczne dostawcy prądu nie mogą jednak paraliżować działania centrów danych – oczywiście OVH posiada alternatywne źrodła. Niestety, awaryjne uruchomienie 2 generatorów zakończyło się niepowodzeniem. A to z kolei uniemożliwiło działanie sali, w której dochodzi do przekierowań i doprowadziło do przerwy w świadczeniu usług.

Komunikat o awarii zobaczymy także na oficjalnej stronie OVH.
Komunikat o awarii zobaczymy także na oficjalnej stronie OVH.

W chwili pisania artykułu Octave Claba poinformował już, że udało się włączyć pierwszy z generatorów. O postępach w przywracaniu sprawności infrastruktury OVH będziemy informować na bieżąco.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)