Ludzie w Windowsie 10 są najważniejsi. Oczywiście tylko niektórzy #MicrosoftEvent

Strona główna Aktualności

O autorze

Ludzie w środku doświadczenia Windows. Spokojnie, to nic strasznego, tym sloganem Microsoft chce zapewnić, że w naszych wspaniałych czasach wszystko może być jeszcze prostsze, gdyż najwyraźniej jest zbyt skomplikowane. Pani Allison O’Mahony, która w Redmond odpowiada za projektowanie interfejsów zauważyła bowiem, że sieci społecznościowe są zbyt skomplikowane, tymczasem większość naszej komunikacji odbywa się z kilkoma kluczowymi osobami, tymi, które znaczą dla nas najwięcej.

Ci najważniejsi ludzie zagubili się gdzieś w aplikacjach, przez tę złożoność trudno ich znaleźć. Dlatego właśnie w nowym Windowsie 10 pojawią się oni w pasku zadań. Osadzeni tam, będą elementami interfejsu, reagującymi tak, jak można byłoby się spodziewać. Narysujesz coś w tym Paincie – a potem udostępnisz swoim bliskim po prostu przeciągając obrazek na reprezentujące ich ikonki.

Nie będzie można już się wykręcić też tłumaczeniem, że nie zauważyliśmy maila czy wiadomości błyskawicznej od tych najważniejszych ludzi. Windows 10 zadba o to, by wiadomości od nich zostały odpowiednio podkreślone. Powiadomienia ze Skype czy Poczty pojawią się na pulpicie, jeszcze bardziej ostentacyjnie niż w wypadku powiadomień Centrum Akcji, jakie trafiły do najnowszej kompilacji systemu z gałęzi Redstone 2.

By wzmocnić więzi międzyludzkie, tym najważniejszym ludziom będziemy mogli prosto z pulpitu wysyłać obrazki emoji, a nawet symbolicznie poklepać ich po ramieniu. Można sądzić, że w połączeniu z HoloLens oraz jakimiś przyszłościowymi rękawicami VR, całkowicie rozwiąże to problem kontaktów z innymi. Oby tylko dało się jakoś to automatyzować, oskryptować np. za pomocą PowerShella.

© dobreprogramy