MCSA w naszym zespole redakcyjnym

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wielką przyjemnością, pragniemy poinformować, że jeden z redaktorów naszego serwisu - Wojtek Kowasz (Docent) - zaliczył właśnie ostatni egzamin niezbędny do uzyskania prestiżowego tytułu Microsoft Certified Systems Administrator (MCSA).

MCSA to przeznaczony dla zaawansowanych administratorów certyfikat, potwierdzający umiejętności administrowania sieciami zbudowanymi w oparciu o rozwiązania Windows 2000 Server i Windows Server 2003 oraz Windows 2000 Professional i Windows XP. Koncentruje się na zagadnieniach administracji, zarządzania zasobami serwerów i kontami użytkowników, kwestiami bezpieczeństwa i ochrony danych, diagnozowania, raportowania i monitoringu systemu, rozwiązywania problemów itd. Aby uzyskać MCSA, oprócz posiadania tytułu Microsoft Certified Professional (MCP) wymagane jest od kandydata zaliczenie przynajmniej czterech, ściśle określonych egzaminów: jeden dotyczy zarządzania systemem serwerowym, drugi - zarządzania siecią, trzeci - administracją systemami klienckimi, czwarty zaś może być dowolnie wybrany z listy akceptowanych egzaminów. Aktualnie w Polsce jest 877 osób dyponujących tytułem MCSA.

Informacja ta nie byłaby może szczególna, gdyby nie fakt, że Docent ma "dopiero" 16 lat i jest postacią unikalną w Polsce pod względem certyfikacji Microsoft. Pierwszy egzamin na certyfikat Microsoft Certified Professional (MCP) zdał mając zaledwie 14 lat (!) i jak dotąd jest najmłodszym MCP w Polsce. Oprócz MCP w swoim "dorobku" posiada też tytuł Microsoft Certified Desktop Support Technician (MCDST) oraz szereg dyplomów. Docent jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie, a w wolnych chwilach jednym z redaktorów vortalu dobreprogramy i portalu WSS.pl.

Gratulujemy!

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o certyfikacji zapraszamy do lektury artykułu Przegląd certyfikacji Microsoft, opublikowanego niedawno na łamach vortalu.

© dobreprogramy
s