MEE Audio ostrzega przed podróbkami słuchawek. Oto jak je rozpoznać

Strona główna Aktualności

O autorze

Dystrybutor MEE Audio w Polsce ostrzega przed podróbkami, które właśnie trafiły na polski rynek. Sprawa dotyczy głównie słuchawek M6 Pro, chociaż nie jest to jedyny podrabiany model. Jak podaje producent, istnieją jednak pewne różnice, które pomogą nam odróżnić oryginalne słuchawki od tych podrabianych.

RAFKO wyjaśnia, że nieoryginalne słuchawki nie zostały przebadane pod kątem bezpieczeństwa. Użyte materiały nie mają atestów, dlatego mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, stąd nie powinny zostać dopuszczone do sprzedaży. Oczywiście pod względem jakości dźwięku również odbiegają od oryginałów.

Jak zatem odróżnić oryginalny sprzęt od tego podrabianego? Okazuje się, że istnieje kilka różnic, które przy bliższych oględzinach nam to umożliwią. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na opakowanie. Nadruk na nieoryginalnym pudełku nie jest pogrubiony. Poza tym opakowanie nie powinno być ofoliowane.

Odrobinę inny odcień ma też nadruk na folii, w którą zapakowane są słuchawki. Producent wskazuje również na niewielkie różnice w konstrukcji. Po zdjęciu obudowy pilota, okazuje się, że mikrofon nie posiada zabezpieczeń, nieco inna jest też obudowa przetwornika. Poza tym oryginalne gumki wykonane są z porowatego materiału.

© dobreprogramy