Tego jeszcze nie grali. Inteligentna suszarka do włosów pokryta złotem, za ponad 2 tys. zł

Tego jeszcze nie grali. Inteligentna suszarka do włosów pokryta złotem, za ponad 2 tys. zł

Źródło: The Beauty and the Geek AU
Źródło: The Beauty and the Geek AU
Piotr Urbaniak
30.08.2018 05:05, aktualizacja: 30.08.2018 05:42

Słyszeliście o firmie Dyson? Mówiąc nieco żartem, jest to takie Apple wśród producentów sprzętu gospodarstwa domowego: angielski producent, który za wszelką cenę stara się być inny od reszty, budując zarazem wizerunek marki premium. Dyson specjalizuje się zwłaszcza w wytwarzaniu sprzętu tłoczącego (w jakimś celu) powietrze, a mianowicie odkurzaczy, suszarek, wentylatorów grzewczych itd. Poznajcie ich najnowszy produkt: suszarkę do włosów Supersonic Gold.

Oczywiście, jak przystało na tak ekscentrycznego producenta, nie chodzi tu o pierwszą z brzegu suszarkę do włosów, jaką kupić można za kilkadziesiąt złotych w dowolnym markecie, ale prawdziwie topowy sprzęt, którego zaprojektowanie pochłonęło ponoć cztery lata i 71 mln dol.

Podstawę urządzenia stanowi bezszczotkowy silnik elektryczny, który – pomimo średnicy równej zaledwie 27 mm – potrafi osiągnąć nawet 110 tys. obr./min. Mimo to producent deklaruje, że generowany hałas powinien być minimalny. Wspomniany silnik zamontowano w rękojeści tak, aby uzyskać jak najlepsze wyważenie. A to dopiero początek długiej listy niespodzianek.

Źródło: Dyson
Źródło: Dyson

Supersonic Gold ma „inteligentny” system kontroli temperatury. Wbudowany mikroprocesor na bieżąco analizuje odczyty sensora termicznego i steruje pracą układu grzewczego. Tym sposobem – zdaniem producenta – wyeliminowano ryzyko popalenia włosów. Idąc dalej, suszarkę wyposażono w magnetyczne zaczepy do montażu akcesoriów, takich jak dyfuzor czy nasadka do wygładzania. Wreszcie, w wybranych miejscach obudowę wykończono 23,75-karatowym złotem. Aż chciałoby się powiedzieć: mają rozmach ci Brytyjczycy.

Teraz najistotniejsze – cena. Model Supersonic Gold wyceniono na 500 dol., aczkolwiek w sklepach od pewnego czasu dostępny jest też tańszy o 100 dol. wariant bez złoconych wstawek. Ten drugi kosztuje w Polsce 1699 zł. Stąd jeśli nowość trafi nad Wisłę, to jej cena niemalże na pewno przekroczy barierę 2 tys. zł. Tak, ponad dwa „patyki” za suszarkę do włosów.

[video=dysonsupersonicgold|https://www.dyson.com/content/dam/dyson/video/adm-video/products/haircare/supersonic/variant/HD01_BLUE_GOLD_HERO_FILM_16X9.mp4]

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)