MX Player bez agresywnych reklam – inne aplikacje na Androida niech biorą przykład

Strona główna Aktualności

O autorze

Szukacie dobrego odtwarzacza multimediów na Androida? Jednym z najlepszych jest od dawna pochodzący z Korei MX Player, który dzięki wysoce zoptymalizowanemu silnikowi renderującemu, wykorzystującemu wiele rdzeni i rozszerzenia NEON procesorów ARM, był w stanie odtworzyć niemal wszystko sprawniej, niż jakikolwiek inny odtwarzacz – włączając w to nawet wideo 1080p 60 FPS z 10-bitowym kolorem. Do tego wygodny interfejs, płynne przewijanie – i tylko jedna wada. Reklamy, ogromne reklamy, nawet na cały na cały ekran, za których pozybycie się (w wersji Pro) deweloper chciał 26 zł (6 USD).

Z tego właśnie powodu niektórzy użytkownicy MX Playera, mając dość tych często zupełnie nieadekwatnych wstawek do oglądanych filmów, zamiast płacić za wersję Pro, instalowali darmowego, opensource’owego VLC, mimo że jest on mniej wygodny i mniej wydajny. Inni, mający większy tupet i zrootowane smartfony, sięgali po narzędzia takie jak Lucky Patcher, by z MX Playera agresywne reklamy na dobre usunąć. A teraz – nic z tego nie będzie potrzebne.

Wydana właśnie najnowsza wersja MX Playera, oznaczona numerkiem 1.8.16, w swoim dzienniku zmian ma tylko jedną pozycję – usunięcie pełnoekranowych reklam. Producent, J2 Interactive, najwyraźniej zrozumiał, że posunął się za daleko. Teraz w wersji darmowej zobaczymy tylko niewielkie, nieprzeszkadzające reklamy, np. między kolejnymi pozycjami na liście dostępnych klipów wideo.

Warto tutaj podkreślić, że na swoim oprogramowaniu firma J2 Interactive, producent MX Playera, nieźle zarobił. Wersję płatną przez Google Play zainstalowano 500 tys. – 1 mln razy, co daje minimalnie 3 mln dolarów, a do tego dochodzą wpływy z reklam w aplikacji darmowej, której licznik instalacji jest w przedziale 100 mln – 500 mln. Rezygnacja z agresywnych form reklamy może tylko pomóc w zwiększeniu popularności programu i uczynić go jeszcze chętniej używanym.

Jeśli jeszcze nie używaliście MX Playera, zapraszamy do naszej bazy oprogramowania na Androida. Jego przewagę zauważą przede wszystkim ci, którzy nie mają smartfonów za kilka tysięcy złotych, a z nieprzeszkadzającymi reklamami można się pogodzić.

© dobreprogramy