MacType 2019.1

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

MacType jest łatwym w użyciu programikiem do modyfikowania sposobu, w jaki Windows 10 renderuje fonty ekranowe praktycznie we wszystkich aplikacjach, zarówno win32 jak i uniwersalnych.

Po pierwszym uruchomieniu możemy wybrać sposób działania MacType – jako ogólnosystemowej modyfikacji w Rejestrze, systemowej usługi, czy też samodzielnej aplikacji z własnym interfejsem wywoływanym poprzez ikonkę z systemowego zasobnika.

Do dyspozycji dostajemy zbiór gotowych ustawień renderowania, które zostaną zastosowane wobec systemu lub wskazanych aplikacji. Dostępne są m.in. ustawienia typowe dla systemu iOS, czy też zoptymalizowane dla monitorów LCD i kineskopowych (sic!). Możemy też stworzyć własne ustawienia za pomocą kreatora, w którym krok po kroku wybierzemy styl tuningu, autoaliasingu, wytłuszczania, zaciemniania, siły renderowania, grubości i pochylenia fontów.

Program jest darmowy i na wolnej licencji. Sprawia pewne problemy przy próbie deinstalacji za pomocą ustawień Windowsa. Aby go usunąć, należy skorzystać z deinstalatora aplikacji – to ta ikonka z koszem na śmieci w folderze ikon programu w Menu Start.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!