r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Machinery HDR Effects 2.0 z nowym interfejsem

Strona główna Aktualności

Ukazał się Machinery HDR Effects 2.0, prosty program polskiego autorstwa, służący do tworzenia i edycji zdjęć w technice HDR.

W najnowszej wersji programu pojawiło się sporo ważnych zmian. Obok odświeżonego interfejsu użytkownika wprowadzono tryb pracy na pełnym ekranie, wersje 32- i 64-bitowe, a także obsługę funkcji cofnij/ponów. Ponadto w Machinery HDR Effects 2.0 możemy skorzystać z edycji plików RAW (korekta ekspozycji, krzywa kontrastu i balans bieli), wyrównania przesunięć fotografii, czy zaawansowanej edycji koloru i kontrastu. Pojawiły się tryby przetwarzania dla obrazów panoramicznych (180 i 360 stopni), obsługa i konwersja profili kolorów ICC czy mikser kanałów RGB. Pełna lista zmian wprowadzonych w wersji 2.0 dostępna jest na stronach producenta.

Machinery HDR Effects 2.0 to ciekawe narzędzie, które może przydać się zarówno profesjonalnym jak i początkującym fotografom. Program umożliwia tworzenie fotografii HDR, pozwala kreować ze zwykłych zdjęć ciekawie prezentujące się obrazy o dużej rozpiętości tonalnej. Co istotne, możliwe jest to już przy wykorzystaniu zaledwie jednej fotografii danego obiektu. Machinery HDR Effects nadaje się też do korygowania niedoskonałości powstałych na przykład podczas fotografowania w nieodpowiednich warunkach lub przy użyciu złych ustawień aparatu (prześwietlenie, niedoświetlenie).

r   e   k   l   a   m   a

Pełną wersję programu można kupić za 129 zł. Wersja testowa dostępna jest w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie obrazów HDR, przy czym zawiera kilka ograniczeń. Uniemożliwiają one zapisanie wygenerowanego obrazu w oryginalnym rozmiarze, zapis do 16-bitowego formatu TIFF oraz nie pozwalają na szybkie przetwarzanie przy wykorzystaniu wielordzeniowych procesorów.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.