Machinery Natural HDR 3.0 Build 47

Strona główna Windows Grafika Tworzenie obrazów HDR
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Machinery Natural HDR to program przeznaczony do tworzenia specyficznych obrazów HDR. Jak wskazuje nazwa programu, obrazy te są „naturalne”, czyli przypominają to, co widzi ludzkie oko. Algorytmy wykorzystane w programie starają się łączyć odpowiednie fragmenty zdjęć, aby uzyskać równomiernie oświetloną scenę, dzięki czemu udaje się uniknąć nienaturalnych poświat i przerysowanych krawędzi.

Największe zalety programu to przejrzysty interfejs, bardzo duże możliwości edycji obrazów HDR i, co ważne, możliwość uzyskania dobrych efektów na domyślnych ustawieniach. Program ma również możliwość przetwarzania wsadowego zdjęć umieszczonych na liście przetwarzania za pomocą modułu Machinery Explorer.

Machinery HDR Effects oferuje wsparcie dla kart graficznych NVIDIA, program na szybkich kartach działa nawet 15 razy szybciej niż na standardowym CPU. Szczegółowa instrukcja obsługi programu, z opisem kolejnych kroków edycji zdjęć, znajduje się na stronie programu. Warto również zajrzeć do galerii z przykładami.

Uwaga!

  1. Wersja testowa Machinery posiada kilka ograniczeń, które uniemożliwiają zapisanie wygenerowanego obrazu w oryginalnym rozmiarze oraz zapis do 16-bitowego formatu TIFF. Chcąc je ominąć należy zakupić pełną wersję programu - jej cena to 89 zł. Ponadto wersja testowa pozwala korzystać z programu przez 45 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #12 11.03.2013 09:30

Obecna cena programu to 49 zł. !!!

Program baaardzo dobry i łatwy w obsłudze.

Z jednego jpg'a można coś tam zrobić. I często jest wyraźnie lepiej jak na oryginale.
Jednak zrobienie HDR'a z kilku plików RAW często daje znacznie lepsze efekty.
Szczególnie widać to przy znacznych różnicach w jasnościach na zdjęciu.
NIE ma możliwości dodania czegoś czego nie ma na jednym jpeg'u !!!

Pozdrawiam

  #11 25.02.2013 12:00

Chętnie kupię ale na Linuxa

  #10 27.12.2012 09:34

Drogi kolego "D (niezalogowany)" bardzo lubię jak ignoranci wypowiadają się o czymś o czym nie mają najmniejszego pojęcia, no przepraszam jakieś mają ponieważ coś tam próbowali zrobić.

Masz rację, że można zrobić HDR z JPG rozkładając go z kompensatą ekspozycji w dowolnym programie a następnie złożyć w HDR.

Jednak jakość zdjęcia HDR robionego z RAW lub nawet z JPG wykonanego standardowo aparatem (3 zdjęcia) jest o niebo lepsza.

Nie będę tutaj wchodził w szczegóły, ponieważ jest wiele specjalistycznych forów zajmujących się HDR i sugeruję się z nimi szczegółowo zapoznać.

Hasłowo:
Czułość ISO.
Bracketingiem ekspozycji +/-2 EV.

  #9 08.11.2012 13:27

"Mając zwykły jpg wyprodukuję z KAŻDEGO HDR" - Kto to widział aby HDR robić z jpg-a? Jpg jest formatem finalnym. HDR najlepiej robić z kilku tych samych powielonych raw o różnych wartościach ekspozycji.

  #8 02.11.2012 12:15

Czy tylko mnie nie działa? Czego nie przycisnę od razu "wystąpił problem z aplikacją" ?... bla bla bla

  #7 19.10.2012 10:16

Używam od pół roku i jestem bardzo zadowolony. Dobry HDR robi praktycznie bez konieczności mieszania suwakami, od razu na domyślnych ustawieniach i znacznie niż funkcja HDR w Photoshop już nie mówiąc o Gimp :-))))

  #6 18.10.2012 12:10

Dla znających istotę rzeczy takie programy są bezwartościowe. Mając zwykły jpg wyprodukuję z KAŻDEGO HDR narzędziami dostępnymi nawet w GIMP w ilości kilku sztuk na minutę. Podobno na świecie dlatego produkuje się lemingi w tempie przekraczającym wzrost gospodarczy Chin Ludowych, aby takie kity wciskać małomyślącym.

  #5 30.08.2011 23:39

Baloo: napisanie pytań do autora na e-mail Pomocy Technicznej Machinery będzie znacznie bardziej skuteczne niż tutaj :-)

  #4 30.08.2011 14:56

Zaprawdę dziwne to:( Kiedyś kupiłem Machinery, które doszło do numeru 1.5.5. i stanęło. Teraz widzę, że dodano do tego słowo Effects! Teraz mamy nowe Machinery z dodatkiem Natural i numerkiem 2.1.7. Czy ktoś widział np. Machinery Natural 1? Niby mogę dokupić za 69PLN, ale muszę dołączyć PLIK KLUCZA!!! Gdzie mam go niby odszukać? Fajne to, bo kupując program otrzymujemy tylko mailem kilka plików i alleluja!

  #3 02.08.2011 01:27

W Machinery Natural również można działać na jednym zdjęciu. Działa podkręcanie detali a oprócz tego jest opcja bracketing, która wygeneruje dodatkowe klatki z jednej.

  #2 31.07.2011 13:29

Natural jest bardziej rozbudowany, do uzyskania ostatecznego efektu wymaga kilku zdjęć tej samej sceny (co najmniej trzech: niedoświetlonego, zwykłego i prześwietlonego), posiada więcej ustawień rozłożonych na kilku zakładkach reprezentujących kolejne kroki przetwarzania obrazu itd. Effects zadowoli się jednym ujęciem i trzema krokami obróbki obrazu. Osobiście wolę ten drugi z racji tego, że posiadam tylko jedno ujęcie każdego zdjęcia, a także jest prostszy w użyciu.

Eleks   12 #1 13.07.2011 10:22

Ktoś wie może czym on różni się od Machinery HDR Effects 1.5.5 ?
Ze strony producenta nie wynika jakoby to była jakaś jego kontynuacja, więc jestem ciekawy.
Generalnie program warty uwagi