Mały Malarz 2.0

Strona główna Windows Dom Programy dla dzieci
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Mały Malarz to prosty i darmowy program do rysowania oraz malowania, stworzony z myślą o dzieciach.

Aplikacja stworzona została przez Polaków jako alternatywa dla m.in. popularnego Tux Painta. Oferuje ona przyjazny maluchom interfejs graficzny, pozwalający im łatwo i wygodnie tworzyć ich własne arcydzieła. Do dyspozycji użytkownika pozostaje zestaw najpopularniejszych narzędzi ułatwiający rysowanie i malowanie gotowych kolorowanek. Wśród nich znajdziemy ołówek, bogaty zestaw pędzli, funkcje do rysowania linii, kształtów i nakładania tekstu, gumkę oraz kolorowe pieczątki. Ponadto Mały Malarz dysponuje opcją cofania zmian, przydatną w przypadku niepowodzenia, a także ciekawą funkcją do tworzenia kolorowanek z różnego typu kolorowych obrazów. Mały Malarz posiada wbudowaną przeglądarkę internetową dzięki której można pobrać dodatkowe kolorowanki do programu.

Oprogramowanie obsługuje formaty graficzne BMP, JPG, GIF i PNG. Aplikacja gotowa jest do użycia tuż po jej pobraniu, bez konieczności instalacji na komputerze. Główną jej wadą jest brak wbudowanych jakichkolwiek kolorowanek, wymagane jest ich uprzednie pobranie z Internetu. Gotowe prace można zapisać na dysku lub wydrukować bezpośrednio z poziomu programu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szata graficzna, zestaw narzędzi, darmowa wersja
brak aktualizacji
ocena użytkownika
23.09.2016 20:31 • Recenzja do wersji 2.0

Dobry program dla dzieciaków. Plus za kolorową szatę graficzną i prostotę obsługi, bogaty zestaw narzędzi i darmową wersję. Szkoda że program nie jest już rozwijany. Jest to dobra propozycja dla dzieciaków na początek przygody z komputerem.