r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mandelbulber 2.10

Strona główna Windows Grafika Inne programy graficzne
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Mandelbulber to zdobywający coraz większą popularność otwartoźródłowy program polskiego autora, który umożliwia odbycie wirtualnej wycieczki wgłąb trójwymiarowych fraktali.

Galeria programu

Zgodnie z nazwą, program pozwala na eksplorację fraktali typu Mandelbulb, oraz Mandelbox, BulbBox, JuliaBulb, gąbka Mengera, i system przekształceń iterowanych (IFS). Figury wyrenderowane przez program można w oknie podglądu powiększać w nieskończoność, podobnie jak fraktale dwuwymiarowe. Ale ponieważ figury mają 3 wymiary, istnieje możliwość oglądania ich z każdej strony, a nawet „wejścia kamerą do ich wnętrza”, co daje ciekawe efekty szczególnie przy tworzeniu animacji. Program pozwala również na modyfikację parametrów śledzenia promieni, intensywność światła i dodanie efektów światła wolumetrycznego. Materiał, z którego wykonana jest figura, można pokolorować wykorzystując jeden z losowych gradientów, lub tworząc własny gradient na podstawie grafiki, a materiałowi nadać można wygląd odbijającego światło, świecącego, zdefiniować cienie i aktywować na jego powierzchni ambient occlusion. Ostatnie szlify renderowi można nadać stosując mgłę i głębię ostrości. Przy tworzeniu animacji dodatkowo można zdefiniować również szybkość przemieszczania się kamery między klatkami kluczowymi i liczbę klatek między nimi.

Aby zapoznać się ze szczegółami obsługi programu i poznać możliwości parametrów warto zajrzeć do instrukcji użytkownika. Warto również rzucić okiem na obrazy i filmy stworzone w tym programie. Autor zaleca korzystanie z maszyny z procesorem wielordzeniowym, ale nie jest to koniecznie — na słabszym komputerze po prostu przyjdzie dłużej czekać na wyniki.

Uwaga

Instalacja programu odbywa się w folderze użytkownika. Aby przenieść wszystkie pliki na właściwe miejsce należy uruchomić skrypt install.bat. Po zakończeniu skryptu można uruchamiać program mandelbulber.exe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
poor   2 #7 25.07.2013 21:29

Nauka tragicznie ciezka.W ogole nie moge zalapac jak zrobic animacje.Na Deviatart wyczytale,ze p.Marczak robi animacje obrazow jpg.za pomoca Virtualdab.
Zalamka.
Mam wersje 1.15

  #6 05.12.2012 15:30
przybylas   7 #5 19.12.2011 10:39

Program świetny, ale potrzebny jest bardzo mocny procesor i ponad 1 GB ramu (na samą aplikacje) do większych renderingów

zeus79   3 #4 17.12.2011 21:06

Dla mnie bajka - kocham fraktale - jednak aby cieszyc sie szybkimi efektami trzeba miec dośc szybki komputer ale i na moim dziadku nieżle generuje....

  #3 29.05.2011 22:11

nie działa..

  #2 26.05.2011 10:06

Bajka...lubie takie rzeczy ogladac, ale jak slysze "teoria chaosu" i "efekt motyla" "wahadło" itp...to mnie ciarki po plecach przechodza....nauka tragicznie trudna.

  #1 25.05.2011 18:46

u mnie crash po dojściu do 2% po wciśnieciu 'render'

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.