r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

McAfee ma patent na utrudnianie dostępu do nielegalnych treści

Strona główna Aktualności

Firma McAfee, producent popularnego programu antywirusowego, uzyskała patent na utrudnienie użytkownikom Internetu dostępu do nielegalnych treści z poziomu przeglądarek. Zdaje sobie sprawę, że całkiem procederu dzielenia się w sieci kopiami filmów, muzyki czy gier raczej nie zablokuje, ale aktywnie ma zamiar robić wszystko, aby sprawa nie sprowadzała się do wpisania frazy w wyszukiwarce i kliknięcia w zaproponowany odnośnik. Pomysł przedstawia się jako ruch w służbie użytkownika, ale nietrudno się domyślić, że przede wszystkim liczy się na zyskanie szerokiego poparcia tych, którym bardzo zależy na ochronie swoich nagminnie łamanych w sieci praw.

W skrócie, chodzi o rozbudowę funkcjonalności oprogramowania SiteAdvisior. Poza dotychczasowymi funkcjami (czytelne oznaczanie witryn pod kątem potencjalnych zagrożeń), doszłaby reakcja na próbę wejścia na strony z nielegalnymi materiałami. Po przechwyceniu zapytania w wyszukiwarce i sklasyfikowaniu go jako próba znalezienia pirackich treści, użytkownik byłby informowany o tym, że może mieć do czynienia z łamaniem praw autorskich i dostałby w to miejsce propozycję kontynuowania namierzania tego, co go interesowało, w legalnych miejscach — zasobach sklepów internetowych, ofercie dostawców multimediów (przykładowo Netflix) lub też bezpośrednio u dystrybutora. Patent zakłada rzecz jasna wykorzystanie pomysłu także na urządzeniach przenośnych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.