Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

NetiaSpot bez barier

Maj to doskonały miesiąc na pisanie Bloga – dużo pracy na uczelni motywuje do robienia czegoś bardziej praktycznego i przydatnego. Tym razem w ramach pożytecznych rzeczy postanowiłem zająć się routerem – tym razem NetiaSpot – em.

Krótko o urządzeniu

Nie jest to najwyższych lotów sprzęt – Procesor 333MHz ARX168, 32MB RAMu, Flash 166MB. WiFi w standardzie B/G/N, Ethernet 100Mb oraz dwa porty USB. Całość działa pod kontrolą systemu OpenRG.
Netia, wytwarzając urządzenie stwierdziła, że ich klienci nie potrzebują wszystkich opcji konfiguracyjnych. Dlatego standardowy użytkownik, dla którego Netia oficjalnie podaje hasło ma dostęp tylko do garstki ustawień. Trochę lepiej z konfiguracją jest gdy uda nam się zalogować do konta administracyjnego – ale wciąż nie pozwala to na konfiguracje wszystkich możliwych opcji. Jedynym rozwiązaniem, dzięki któremu mamy możliwość konfiguracji naszego urządzenia jest zalogowanie na koncie z uprawnieniami superadmina o nazwie Netia.
Netia strasznie ogranicza możliwości konfiguracyjne i chyba próbuje nam wmówić, że sama najlepiej skonfigurowała router zachowując sobie możliwość zdalnej aktualizacji i wprowadzania zmian w urządzeniu.

Zrób to sam

A co jeśli ustawienia QoS mi nie odpowiadają? (albo po prostu chcę je włączyć bo Netia wyłączyła tę usługę?). Co gdy chcemy logować się z użyciem SSH a nie przez www? Lub gdy po prostu chcemy przekonfigurować coś po swojemu, a nie jak nam narzucili pomysłodawcy projektu? Wystarczy zalogować się na konto Netii. Hasło do tego konta dla każdego modelu jest jednak inne i należy je z urządzenia w brutalny sposób wyciągnąć. ?

Do roboty

Na początek uwaga. Modyfikację łatwo wykonać, jednak ja za cel postawiłem sobie nie ingerować w urządzenie lutownicą. Z dwóch powodów – router jest własnością Netii i nie zamierzam im płacić za niego ani złotówki więcej. Drugi powód – w weekend nie używam lutownicy – w związku z ilością rzeczy jakie udało mi się nią zepsuć w poprzednich latach w weekendy postanowiłem używać ją tylko w tygodniu.
Po dokładnym obejrzeniu urządzenia nie zauważyłem na nim żadnych plomb. Śrubokręt w rękę i po chwili moim oczom ukazało się wnętrze Netia Spotu.

Śrubki znajdują się pod nóżkami od spodu urządzenia - zaznaczone czerwonym kolorem:

Po ich odkręceniu urządzenie zaprezentuje nam się na golasa ;)

Bez problemu namierzamy złącze MAX232 (czyli RS232 o obniżonych napięciach).

W tym miejscu należy przylutować piny, do których podłączyć należy układ kabel z układem MAX232. Co to za układ, sprawdzić możecie w jednym z moich poprzednich wpisów. Tym razem jednak zaopatrzyłem się w coś bardziej profesjonalnego – USB->MAX232.
Dla osób nie posiadających lutownicy, mających podobne postanowienia do moich lub po prostu osób, które nie chcą ingerować w urządzenie mam rewelacyjne rozwiązanie. Potrzebna jest nam jedynie taśma (najlepiej izolacyjna, ale jeśli nie macie to użyjcie tak jak ja przezroczystej).*
I przyklejcie to tak jak ja :)

Po podłączeniu złącza MAX232 uruchamiamy Putty i konfigurujemy połączenie przez port COM, pod którym znajduje się nasz kabelek wpisując najczęściej wykorzystywane z routerami dane, tj.

Prędkość: 115200
Bity danych: 8
Bit stopu: 1
Parzystość: brak
Kontrola przepływu: brak

Otwieramy połączenie i uruchamiamy router.

Co dalej?

Dalej już brak grzebania w sprzęcie (no później trzeba będzie router jeszcze skręcić). Po uruchomieniu routera w terminalu powinny zacząć pojawiać się napisy. Należy uważnie je obserwować i gdy na ekranie pojawi się napis:Press ESC to enter BOOT MENU modeNależy nacisnąć ESC. Jeśli mimo to router nie wszedł w do menu bootowania powtórzymy procedurę uruchamiania, jednak zamiast wciskać ESC wciśnijmy kombinację klawiszy Ctrl+C.
Jeśli jesteśmy już w trybie BOOT MENU powinniśmy ujrzeć linięNETIASPOT boot>

Po znaku zachęty wpisujemy polecenie „conf”. Przechodzi ono do trybu konfiguracji routera, aby ją odczytać w kolejnej linii wpisujemy „print /” dzięki czemu przejrzymy plik konfiguracji (który netia tak skrzętnie przed nami chowa). Poszukujemy linii posiadającej tylko wpis„(cwmp”Pod nią poszukujemy wpisu
[code=shellusername [/code]
orazpasswordkopiujemy wszystko co jest w nawiasie rozpoczynającym się zaraz za password (czyli wszystko z pomiędzy znaków „&” i „;” i wklejamy w decrypter haseł openrg (np.: http://www.zibri.org/2009/11/obfuscation-will-never-work.html)
Sprawdzamy czy możemy zalogować się do panelu Netii z użyciem loginu:
Netia
I hasła odczytanego przez decrypter. Jeśli nie to szukamy kolejnego wpisu username, oraz password i sprawdzamy kolejne hasło. Tak do skutku.
Po zalogowaniu się do Netiaspotu z użyciem powyższych danych mamy możliwość większej konfiguracji. Przede wszystkim możemy pobrać plik konfiguracyjny na nasz dysk i edytować go (System->Diagnostyka->Plik konfiguracyjny). Możemy również stworzyć nowego użytkownika z prawami superadmina.

Jednak to nie wszystko

W jednej z aktualizacji softu (a na pewno teraz posiadacie taki gdyż netia zaktualiowała już wszystkie netiaspoty) również temu kontu ucięto część uprawnień. W celu ich przywrócenia, pobieramy plik konfiguracyjny na nasz dysk i uruchamiamy go do edycji (może być zwykły notatnik, jednak dużo lepiej korzysta się z Notepada++. W pobranym pliku szukamy naszych kont (u mnie zaczynają się w linii 1319) i przechodzimy do fragmentu odpowiedzialnego za konto, któremu chcemy podnieść uprawnienia. Fragment ten może mieć postać:
(enabled(1)) (username(admin)) (password(tujesthasloktoreusunalem)) (full_name(Administrator)) (email()) (notify_level (0(none)) (1(none)) ) (directory(1)) (role(admin)) (permission(0000c0000000000000000000000000000000000300000000)) Dla nas istotna jest ostatnia linijka. Zależnie od tego jaki typ konta edytujecie w nawiasie możecie mieć różne wartości. Zastępujemy podaną linijkę wpisem:
(permission(fffcfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffc))Wgrywamy przygotowany plik konfiguracyjny do routera i po restarcie urządzenia logujemy się do naszego konta. W ten sposób uzyskujemy konto z pełnymi możliwościami administracyjnymi.

Dzięki bardzo szybkiej modyfikacji, praktycznie bezinwazyjnej (na routerze nie ma plomb, nic nie lutowaliśmy a po odklejeniu taśmy nie widać śladu ingerencji w urządzenie) mamy pełną możliwość konfiguracji urządzenia. Dzięki temu na pewno nie przyspieszymy naszego łącza, ale możemy zarządzać pakietami dzięki usłudze QoS czy korzystać z SSH. Poniżej jest lista wszystkich znajdujących się w urządzeniu usług. Nic nie stoi na przeszkodzie by teraz je konfigurować:NetFilter Linux Firewall, Ethernet over ATM (RFC2684), PVC Scan, PPP Over ATM, PPP Over Ethernet, PPP Over Serial, ICMP ALG, Port trigger (TFTP) ALG, FTP/FTPS ALG, QuickTime/RealAudio/RealPlayer (RTSP) PROXY, H323 ALG (Netmeeting, CuSeeMe ...), SIP ALG, MGCP ALG, PPTP Client (multiuser) ALG, Microsoft Network Messenger/Windows Messenger ALG, IPSec (multiuser) ALG, L2TP ALG, AOL Instant Messenger ALG, DNS ALG, DHCP ALG, Switch, Bridge, VLAN 802.1Q bridge, VLAN 802.1Q interfaces management, UPnP Media Server, IGMP Proxy, IGMP Snooping, Jungo Firewall, Remote Upgrade from LAN, NAT, Secure HTTP (SSL), Permanent Storage, Reverse NAT, Universal Plug & Play, Remote Upgrade from WAN, DNS, Dynamic DNS, Email Notification, Generic Proxy, RADIUS Client - External Authentication, DHCP Server, DHCP Client, Static HTML Management, Web Based Management, Reduce Support Calls, TimeZone support, HTTP Server, Telnet Server, SysLog, Command Line Interface, TOD Client, SNTP Server, File Server, SSH, OAM F4/F5 Loopback, Print Server, Internet Printing, Remote Update Management, Remote Management Server, Event Logging, QOS support, 802.1p to DSCP translate, Routing over multiple WAN devices support, Routing by DSCP value, Load Balancing, Fail-over of multiple WAN interfaces

Nie jest to może najpiękniejsze rozwiązanie, ale jest najbezpieczniejsze, szczególnie dla osób, które z lutownicy korzystać nie chcą, nie potrafią lub jej po prostu nie mają. Cała operacja zajmuje maksymalnie 15 minut. Naprawdę warto. Miłej zabawy.

PS. Jeśli chcecie korzystać z konsoli znanej z unixów po zalogowaniu do routera po ssh wpiszcie system, a następnie shell.

PS2. Jeśli chcecie zmienić kolor diody przy włączonym urzadzeniu (lub ją wyłączyć całkowicie) po zalogowaniu po ssh wpiszcie leds. Następnie po uruchomieniu help leds -s powinniście już wiedzieć jak to zrobić.  

sprzęt porady inne

Komentarze

0 nowych
djDziadek   17 #1 26.05.2013 11:25

Odebrałeś mi zabawki :) - miałem poczynić podobny wpis, jednak nie miałem dostępu do tego "drogiego" badziewia, które w wypadku uszkodzenia przez użytkownika kosztuje sporo :).
Wpis super i pokazuje jak Netia pięknie ogranicza swoich klientów.

Autor edytował komentarz.
FaUst   13 #2 26.05.2013 11:32

Następny update i będzie trzeba od początku się w to bawić ;)

Over   9 #3 26.05.2013 13:30

Fajnie się czyta no i rozkminiłeś Netie bardzo dobrze, popieram ;)

przemol96   5 #4 26.05.2013 14:11

Ciekawy wpis ;) Można wiedzieć jaki konkretnie jest to ten kabel USB->MAX232? może być link z allegro czy coś, bo przydałby mi się taki do uratowania jednego routera bo aktualnie ma status "ekstrawagancka cegła" :/

dragonn   11 #5 26.05.2013 14:50

Wydaje mi się że każda przejściówka na FT232RL powinna zadziałać - zaletą jej jest że może się dostosować do napięć danego urządzenia - czwarty pin na tym złączu to właśnie PIN Vcc którego w tym przypadku również należy podłączyć - ja mam coś takiego https://dx.com/p/ft232-usb-to-serial-breakout-board-black-silver-161170 wystarczy przy podłączaniu urządzenia o nieznanym poziomie napięć wyjąć zworkę ustawiającą napięcie - testowałem już z różnymi urządzeniami, zawsze dawało rady.

McDracullo   17 #6 26.05.2013 15:08

@przemol96
Możesz skorzystać nawet z kabelka do telefonu komórkowego. CA-42 od Nokii doskonale się nadaje. Generalnie każdy kabelek USB->MAX232 powinien działać.
Ten podany przez dagonna też powinien działać.

@Faust - no to będziemy kombinować dalej ;) Ewentualnie wyłączę im możliwość robienia autoupdate :)

Teraz zostaje pokombinować jak na tym urządzeniu uruchomić openVPN. :)

Autor edytował komentarz.
  #7 26.05.2013 17:11

Hmm, fajny wpis, też mam NetiaSpot, przymierzałem się do kombinowania z nim, ale stwierdziłem - po co? Mi wystarcza to co oferuje to urządzenie i nie zgodzę się z tym co napisał djDziadek, że "Netia pięknie ogranicza swoich klientów". Spróbuj się dobrać do Liveboxa z TP... NetiaSpot w standardzie oferuje printserwer, możliwość podłączania modemów 3g i kilka jeszcze innych funkcji. Zwykły użytkownik ma aż nad to możliwości :) A dla geeków zostaje dostanie się do konta superadmin, czego chyba Livebox nie udostępnia... więc ja tutaj widzę plus dla Netii :)

  #8 26.05.2013 17:58

"Wpis super i pokazuje jak Netia pięknie ogranicza swoich klientów." - Wow no tak bo inny operatorzy w ogóle klientów nie ograniczają. Jak się chce naprawdę coś dobrego mieć to nigdy nie należy brać "zabawek" od operatora. Poza tym powiedz proszę co takiemu "zwykłemu zjadaczowi chleba" jest więcej potrzebne niż to co dostaje. Otóż odpowiedź jest zawsze: "Nic więcej". 90% użytkowników routerów nawet nie wie jak zrobić przekierowanie portów. Im tak naprawdę jest potrzebny klucz do wifi. A to jakie możliwości ma router ich nie interesuje. A jak tacy mądrusie jesteście to może zapodacie czysty soft do Liveboxa. Który jest własnością zawsze operatora i za grzebanie w nim można dostać karę.

Pigmej   5 #9 26.05.2013 18:23

@McDracullo
> Ethernet 100MB

Chyba 100Mbit ;-)

Pigmej   5 #10 26.05.2013 18:37

Ps. dialog w swoich routero / modemach zwanych InnoBox ma jeszcze lepszy numer...
Po pobraniu "backupu ustawień" znajdujemy dane do logowania jako admin z hasłem... zapisanym w base64...

Po odczytaniu danych wszystko jest. Można ustawiać bramke VOIP, TV, wszystko.

Do tego na tym routerze ten genialny soft na boxie, zabezpiecza przez ukrycie linków (znajomość linka powoduje że możemy wykonać dowolną akcję)

  #11 27.05.2013 10:17

Nie czaję polityki netii odnośnie netiaspotu. Urządzenie ma nie małe możliwości konfiguracyjne i jest także oferowany dla firm.
Oficjalny manual jest badziewny, a konsultanci na infolinii nie dają żadnego wsparcia, ale nawet ja uda się skonfigurować bardziej zaawansowane rzeczy, jak multi WAN, multi SSID, vlany, to się okazuje, że soft zachowuje się w sposób mocno niestabilny - ustawienia potrafią ginąć, usługi zawieszać tak,że nawet reset nie pomaga (mam soft 5.4.8.2.89). Infolinia techniczna daje tylko jedno rozwiązanie - skonfigurowac wszystko od początku, po prostu świetna informacja dla kogoś kto zrobił trochę bardziej zaawansowaną konfigurację i nie ma możliwości backupu do pliku bez rozbierania sprzętu i grzebania.

  #12 05.10.2013 07:21

Szkoda że korzystasz z cudzej własności , bo to nie ty znalazłeś sposób na rozblokowanie spota. Wypadało by chociaż dać link do strony

  #13 15.11.2013 18:17

Próbowałem podpiąć złącze (gnd,rx,rx) bezpośrednio pod rs232 w pc , putty w win7 odczytuje coś, agle to są same krzaczki. Czy muszę miec adapter usb/rs, czy purszke jest podpięcie czterech pinów?
Amator

  #14 16.11.2013 13:24

Witam ;)) i wielkie dzięki za poradnik
mam tylko pytanie czy da radę podłączyć się do routera za pośrednictwem PC->USB->Rs232->Router
bo nie mam wyprowadzonego wyjścia COM z płyty
pozdrawiam ;D

  #15 16.11.2013 15:06

Witam ;)) i wielkie dzięki za poradnik
mam tylko pytanie czy da radę podłączyć się do routera za pośrednictwem PC->USB->Rs232->Router
bo nie mam wyprowadzonego wyjścia COM z płyty
pozdrawiam ;D

  #16 08.01.2014 00:28

Witam wszystkich, którzy lubią i nie lubią Netii. Opowiem Wam moją historię, będzie dużo, ale czytajcie do końca, bo naprawdę warto! NetiaSpot bez barier - jest na to sposób bez zdejmowania obudowy. Jak? A no tak...

Pracuję w pewnej firmie i dziś musiałem dostać się na router (czyt. NetiaSpot), do którego nie mam hasła. Co mi przyszło do głowy? Reset. Więc spinacz w ruch i wciskam przycisk. Router wystartował i próbuję się zalogować: admin | admin_netia. I co? I nic. Wspaniały NetiaSpot pobrał ustawienia z Netii z użytkownikiem poprzednim. Dzwonię do Netii i pytam. Pan po drugiej stronie słuchawki założył mi konto. Nie "admin", ale "admin1". (On sam nie wiedział czemu, ale ja już wiem, o tym poźniej). Hasło: 123456. Zalogowałem się i chciałem zmienić nazwę użytkownika na - dajmy na to - Krzysztof. Jak się okazuje - nie można. Powód: taki użytkownik już istnieje. Z NetiaSpota zostałem wylogowany. Ponowne zalogowanie niemożliwe. admin1 i 123456 nie działa.

Dzwonię ponownie do Netii. Konsultantją jest - jak się potem okaże - całkowicie zielona pewna pani, której imienia nie pamiętam. Więc od początku wykładam jej sprawę. Po dłuższym tłumaczeniu Pani z Netii tłumaczy mi, że nie mogę zmienić nazwy usera na Krzysztof, ponieważ... już taki istnieje w ich systemie. Globalnie może być jedna taka nazwa. I nieważne, że user jest tylko na tym moim (przepraszam: ich) jednym, konkretnym routerze. Oni ponoć wdzą wszystkich userów i nazwy nie mogą się dublować. Więc jestem Krzysztof1 z nowym hasłem. Małe wtrącenie: oprócz Krzysztofa1 widzę także użytkownika Netia... Hm, dziwne, pani z Netii twierdzi, że on potem zniknie.

Loguję się więc jako Krzysztof1 i zmieniam hasło na własne. Konfiguruję router (w międzyczasie przeczytałem artykuł, do którego jest ten komentarz). User Netia nadal obok Krzysztofa1.
W zakładce Diagnostyka panelu konfiguracyjnego zamiast 3 mam 5 zakładek, jedną z nich jest "Plik konfiguracyjny" z możliwością podejrzenia, zapisania do pliku lub wczytania nowego. Myślę sobie: aha, chyba Netia zezwoliła użytkownikom na własną edycję. Artykuł, który czytałem nieaktualny, myślę sobie.

W pliku konfiguracyjnym poszukałem Krzysztofa1, chciałem sprawdzić, czy te hasła są faktycznie widocznie. Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem też użytkowników: Krzysztof, admin, admin1, netia. Odszyfrowałem hasła i zacząłem się logować. I tak:
- Krzysztof to zwykły user (z dawnych czasów, zanim ktoś nie zmienił hasła). Krzysztof nie widzi innych userów.
- admin - to admin. Widzi admina i Krzysztofa (i nic poza tym!).
- admin1 - to admin. Widzi Krzysztofa1 i netię (i nic poza tym!).
- netia - to admin. Widzi Krzysztofa1 i netię (i nic poza tym!).
Dziwne. Ale już wyjaśniam. Obok userów są tzw. role. admin ma admin, Krzysztof ma user, netia ma netia i Krzysztof1 ma również netia.

Wniosek: pan z Netii założył mi konto z rolą netia, zamiast admin. Efekt: mam dostęp do wszystkich ustawień (plik konfiguracyjny itd., poza tym nieco inaczej wygląda np. zezwolenia zdalnej administracji).

Co zrobiłem? Wywaliłęm netię, żeby mi na router nie wchodzili ;-)

Wniosek końcowy: unikajcie Netii i ich NetiaSpotów (btw: NetiaShit też dobrze brzmi).

Pozdrawiam,
obecny klient UPC, były Netii, a z Netią zmagający się tylko w pracy.

  #17 08.01.2014 00:38

Aha: pani z Netii twierdzi, że ona nie widzi mojego hasła, ale przecież może je podejrzeć w pliku konfiguracyjnym... To takie info dla tych, co wszędzie tworzą to samo hasło. O zgrozo, gdy się ma to samo hasło do routera i serwera w lanie...

  #18 22.01.2014 19:38

A co zrobić jak cała procedura i ustawienia sa poprawne a w PUTTY zatrzymuje się na:

U-Boot 1.1.5-LANTIQ-v-1.8.39 (Jul 2 2012 - 14:36:06)

Boot from SPI
AR9 BOARD
CLOCK CPU 333M RAM 166M
DRAM: 32 MB

relocate_code start
relocate_code finish.
64 MiB
i czeka

Help.

miken   2 #19 26.01.2014 19:11

A co po okresie 24 miesięcznej umowy z Netią, jeżeli nie chcę przedłużyć umowy ruter zostaje u mnie czy muszę go zwrócić?

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #20 26.01.2014 20:01

Niestety, trzeba go zwrócić :(

  #21 31.01.2014 22:52

jeśli ktoś chce mieć sadmina bez konieczności ingerencji w urządzenie zapraszam do kontaktu.

  #22 12.02.2014 16:19

Netia tech jestem zainteresowany tym sposobem

  #23 12.02.2014 16:21

Netia tech jestem zainteresowany tym sposobem

  #24 15.02.2014 19:03

Wyślij mi wiadomość e-mail z numerem seryjnym swojego Netia Spota na adres:

netia.tech@o2.pl

  #25 06.03.2014 16:56

Netia Tech odezwij się :)

  #26 06.03.2014 17:13

Netia Tech odezwij sie :)

  #27 06.03.2014 17:13

Netia Tech odezwij sie :)

  #28 31.03.2014 22:30

To się nazywa socjotechnika :) brawo dla NetiaTech. Wysłaliście swoje S/N nie wiadomo komu, w prawdzie nie wiem jak można to wykorzystać ale NetiaTech pewnie już wie:D

  #29 11.04.2014 21:04

Witam, a jest sposób, żeby ten plik konfiguracyjny zamienić na stałe? W sensie, żeby po resecie nie trzeba było na nowo wgrywać sadmina?

  #30 13.04.2014 21:21

Dobry opis, wszystko działa. Może się ktoś orientuje czy można ten router wykorzystać do neostrady z orange ?

  #31 13.04.2014 22:21

Teoretycznie by się dało tylko, że w praktyce do każdego Netia Spota przypisany jest login i hasło i automatycznie jest pobierany z sieci. A jak wiadomo netia ma swoje loginy i hasła do usług internetowych. Trzeba by dodatkowo zmienić enkapsulacje na PPPoE i VPI = 8 VCI = 35. W sprawie tzw. Provisioningu należało by się skontaktować z działem technicznym, ale Ci raczej nie wyłączą tego, bo urządzenia są dzierżawione i należą do netii. Lepiej zakupić jakiś swój router xDSL.

  #32 15.04.2014 00:37

Witam ponownie wcześniej zapomniałem się podpisać. Jeśli by ktoś chciał wykorzystać netiaspot do neostrady to możliwe, zgadza się kolego DonArkanio trzeba kilka rzeczy ustawić i zaczyna działać.
Testowałem w trybie Router oraz Bridge jak narzazie wszystko ok ale to dopiero kilka godzin pracy czy to wszystko jest stabilne okaże się przy dłuższym użytkowaniu.
.

  #33 08.10.2014 16:11

Jak z modemem aDSL rozumiem że po załadowaniu OpenWRT znika ? :)

  #34 02.12.2014 23:11

@bitel (niezalogowany): i co ?

  #35 28.01.2015 22:25

sztuka dla sztuki, ot żeby udowodnić że coś się da....to urządzenie ma być dla osób co chcą włączyć i ma działać i nie poświęcać temu więcej czasu, jeśli ktoś potrzebuje zaawansowanych opcji powinien sprawić sobie do tego odpowiedni sprzęt

  #36 05.02.2015 14:58

@Anonim (niezalogowany): można bo tak mam

  #37 16.02.2015 14:22

Ja swoje trzy grosze dodam . Netia SPOT działa także w trybie brigde /zmiana przez WWW/ . Hasło do PPPoE otrzymamy z infolinii. Do portu LAN podpinam co chcę i ustawiam jak chcę i Netia mi w niczym nie grzebie. Dodatkową zaletą jest ,że przy wymianie serwisowej nie tracimy ustawień - przestawiamy nowe urządzenie jako Bridge i już śmiga jak przedtem.
Aktualnie podpięty jest Zywall USG 100 /dosyć wymagająca instalacja, dual WAN, Netia jako backup łącza podstawowego/. Ale zwykły TP-Link kosztuje ok 60,- zł, to nie wiem czy warto bawić się w odblokowywanie, skoro można przestawić tryb pracy całego urządzenia i podpiąć coś swojego.

  #38 17.02.2015 10:24

A jak odblokować Netia Spota z anexB?
A jak odblokować Netia Spota 2 VDSL?

  #39 18.04.2015 23:17

reewelacja z tymi zmianami ,przybyło sporo funkcji i to dość ciekawych

  #40 28.04.2015 18:38

Netia Spota 2 VDSL ; niestety nie każdy działa w ten opisany sposób. moj podaje parę informacji w Putty i koniec. Staje na :
ROM VER: 1.1.4
CFG 05
U-Boot 2010.06-LANTIQ-v-2.0.40 (Jan 02 2013 - 10:10:59 on albert@actaeon)
CLOCK CPU 333M RAM 166M
DRAM: 64 MiB
NAND: NAND device: Manufacturer ID: 0x98, Chip ID: 0x76 (Toshiba NAND 64MiB 3,3V 8-bit)
64 MiB
I stoi i nic ani drgnie.

  #41 05.06.2015 10:03

@Anonim (niezalogowany): Może dynamicznie zmienili parametry transmicji rs232 lub reszta po LANie.

ppoolloopp   6 #42 01.09.2015 22:43

@kudlaty499 (niezalogowany):
To proste: jako pracownik Netii NetiaTechma sprawdzi przypisanie s/n do nr linii i blokada uprawnień lub odcięcie neta za złamanie regulaminu za ingerowanie w nie swój sprzęt. A może mały pozew sądowy? Kto wie co jeszcze? Kudlaty499 - gratuluje wyobraźni. Odłączyli Ci neta? Napisz, co z tego wynikło? Wiem, że minęło sporo czasu, ale daj znać co i jak .....

  #43 01.06.2016 17:44

Witam i pozdrawiam
Z zainteresowaniem przeczytałem tego bloga.gratuluje, wielki szacun.
Mam pytanie przy okazji od kilku godzin walczę z VOIPem na tym routerze za NATem chcę uruchomić dwa telefony(numery) jednocześnie. Wpinając pojedynczo do sieci każdy z osobna loguje się do serwera i działa ok po podpięciu obu loguje się tylko jeden (pierwszy wpięty). ALG SIP wyłączałem przekierowywałem porty SIP i RTP na obiekt składający się z obu IP telefonów VoIP i nic. Może ktoś przerabiał już taki przypadek.

  #44 18.07.2016 22:57

@IT (niezalogowany): jeśli by była taka możliwość to pomógł byś mi to skonfigurować tak aby działała ta Neostrada

  #45 10.08.2016 23:31

musisz sie zalogować na konto admin, jeśli masz netiaspot 2 to synchronizacje powinien bez problemu złapać bez definiowania VCI 0/VPI 35 . w zakladce WAN PTM over DSL (VDSL) konfigurujesz tylko parametry połaczenia login@pass. U mnie śmiga od paru latek.

  #46 17.08.2016 19:00

Witam, czy da się w miejsce netiaspot podłączyć router Asus RT-AC56U? Czy trzeba zostawić NS i za nią po WANie podłączyć Asusa? Jak to skonfigutować. Dzięki za podpowiedzi

  #47 18.08.2016 13:05

A czy mając internet i tv z Netii właśnie przez ich spota dałoby się np. iść z tym Netia Spotem do kolegi który ma np internet od innego operatora i żeby podłączyć Spota tam np pod WIFI by móc oglądać TV?

McDracullo   17 #48 21.08.2016 12:56

@markusp (niezalogowany): RT-AC56U nie ma wbudowanego modemu dla Netii. Mjusisz podpiąc NetiaSpot i potem po skrętce Asusa.

McDracullo   17 #49 21.08.2016 13:24

@Paulusekkkkk (niezalogowany): TV z Netii to typowe IPTV.

  #50 13.11.2016 20:52

@NetiaTech (niezalogowany): Witam, czy jest szansa na dostęp ?