Mendeley Desktop Mendeley Desktop 1.19.8

Strona główna Windows Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Mendeley Desktop to rozbudowane narzędzie służące do organizowania i zarządzania różnymi danymi przechowywanymi na komputerze. Aplikacja doskonale nadaje się również do wspólnej pracy z odpowiednią grupą naukową, z którą będziemy współpracować przy projekcie w celach edukacyjnych lub służbowych.

Program przeznaczony jest nie tylko dla studentów i uczniów, ale również dla zwykłych użytkowników gromadzących na dysku ważne dokumenty lub inne istotne dane. Mendeley Desktop pozwala na wygodne przeglądanie, katalogowanie i zarządzanie odpowiednim zbiorem materiałów, a także na tworzenie bibliografii oraz planu do pracy lub szkoły. Umożliwia też generowanie bibliografii stworzonej przez jedną osobę lub odpowiednią grupę naukową i umieszczenie jej na blogu lub stronie internetowej.

Jedną z najważniejszych funkcji programu jest tworzenie bibliografii i dodawanie różnych przypisów przy użyciu zewnętrznych edytorów tekstowych. Program posiada specjalną wtyczkę, która współpracuje z popularnymi edytorami tekstowymi (Microsoft Word 2003, 2007, 2010 itd.) i umożliwia dodawanie bibliografii bezpośrednio z wbudowanej bazy danych Mendeleya bez opuszczania lub wyłączania programu tekstowego.

Mendeley Desktop usprawnia korzystanie i przeglądanie kilku różnych dokumentów PDF w jednakowym czasie, a także umożliwia dodawanie różnych adnotacji bezpośrednio do każdego pliku PDF. Program pozwala też na tworzenie kopii zapasowych danych i umieszczenia ich na zewnętrznym serwerze (po uprzednim zalogowaniu się na własne konto). Oprócz tego synchronizuje całą bibliotekę danych oraz umożliwia ich przeglądanie na różnych urządzeniach przenośnych. Program posiada prosty i intuicyjny interfejs, który pozwala przeglądać utworzoną listę z materiałami, dodawać odpowiednie tagi i wpisywać inne istotne informacje odnośnie danego dokumentu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Możliwość pracy zarówno na Linuxie jak i Windowsie, darmowy, łatwy w obsłudze, wersja mobile
Kiepska kompatybilność pomiędzy Libre Office a Wordem
ocena użytkownika
24.02.2016 11:54 • Recenzja do wersji 1.16

Z programu korzystam podczas pracy naukowej, jest on niezmiernie przydatny podczas pisania artykułów naukowych, oraz również do czytania publikacji. Jak dla mnie jest to idealny substytut dla płatnych programów, które zazwyczaj są podobne jeśli chodzi o funkcjonalność w prostych zastosowaniach. Dodatkowo na plus szybkość, prostota interfejsu oraz wersja mobilna (jeśli jestem w podróży to bardzo łatwo mogę sięgnąć po jakiś artykuł znajdujący się w mojej bibliotece). Można również dodawać i edytować inne szablony cytowań, co jest wielce pomocne jeśli chce się pracę dostosować do magazynu, którego nie ma wymienionego w bazie danych.

Możliwość pracy zespołowej, tworzenie kopi zapasowej.
Konieczność bezpłatnej rejestracji na stronie producenta
ocena użytkownika
17.10.2015 18:55 • Recenzja do wersji 1.15

Bardzo fajny program do zarządzania zbiorem dokumentów, tworzeniem bibliografii, notatek i cytatów. Program oferuje synchronizacje biblioteki z serwerem! dzięki czemu możliwa jest praca zespołowa i tworzenie kopi zapasowej w sieci. Ponadto program umożliwia import i eksport danych do rożnych formatów, a także zaawansowane wyszukiwanie w stworzonej bazie dokumentów. Program jest szybki, prosty i intuicyjny w obsłudze.