r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mendeley Desktop 1.17.12

Strona główna Windows Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Mendeley Desktop to rozbudowane narzędzie służące do organizowania i zarządzania różnymi danymi przechowywanymi na komputerze. Aplikacja doskonale nadaje się również do wspólnej pracy z odpowiednią grupą naukową, z którą będziemy współpracować przy projekcie w celach edukacyjnych lub służbowych.

Galeria programu

Program przeznaczony jest nie tylko dla studentów i uczniów, ale również dla zwykłych użytkowników gromadzących na dysku ważne dokumenty lub inne istotne dane. Mendeley Desktop pozwala na wygodne przeglądanie, katalogowanie i zarządzanie odpowiednim zbiorem materiałów, a także na tworzenie bibliografii oraz planu do pracy lub szkoły. Umożliwia też generowanie bibliografii stworzonej przez jedną osobę lub odpowiednią grupę naukową i umieszczenie jej na blogu lub stronie internetowej.

Jedną z najważniejszych funkcji programu jest tworzenie bibliografii i dodawanie różnych przypisów przy użyciu zewnętrznych edytorów tekstowych. Program posiada specjalną wtyczkę, która współpracuje z popularnymi edytorami tekstowymi (Microsoft Word 2003, 2007, 2010 itd.) i umożliwia dodawanie bibliografii bezpośrednio z wbudowanej bazy danych Mendeleya bez opuszczania lub wyłączania programu tekstowego.

Mendeley Desktop usprawnia korzystanie i przeglądanie kilku różnych dokumentów PDF w jednakowym czasie, a także umożliwia dodawanie różnych adnotacji bezpośrednio do każdego pliku PDF. Program pozwala też na tworzenie kopii zapasowych danych i umieszczenia ich na zewnętrznym serwerze (po uprzednim zalogowaniu się na własne konto). Oprócz tego synchronizuje całą bibliotekę danych oraz umożliwia ich przeglądanie na różnych urządzeniach przenośnych. Program posiada prosty i intuicyjny interfejs, który pozwala przeglądać utworzoną listę z materiałami, dodawać odpowiednie tagi i wpisywać inne istotne informacje odnośnie danego dokumentu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Programy dla studentów: jakie narzędzia bibliograficzne wybrać?

33
OPROGRAMOWANIE 10.11.2017 | Magdalena Łachacz

Pisanie tekstu naukowego nie ma w sobie niczego z romantycznych uniesień pięknego umysłu. Jest raczej wdzięcznym tematem do narzekań, do zadawania sobie pytań o zasadność przedstawiania pracy pisemnej w celu uzyskania dyplomu lub okazją do snucia planów o zostaniu buntownikiem z wyboru i rzuceniu wszystkiego. Prawdą jednak jest, że praca: licencjacka, magisterska czy doktorska oznacza po prostu badanie pewnego przedmiotu za pomocą określonych narzędzi. O ile z przedmiotem badań musimy poradzić sobie sami – z uporem Alana Turinga, czy z pasją Alexandra von Humboldta – o tyle w kwestii narzędzi…

Recenzje użytkowników

Możliwość pracy zarówno na Linuxie jak i Windowsie, darmowy, łatwy w obsłudze, wersja mobile
Kiepska kompatybilność pomiędzy Libre Office a Wordem
ocena użytkownika

Z programu korzystam podczas pracy naukowej, jest on niezmiernie przydatny podczas pisania artykułów naukowych, oraz również do czytania publikacji. Jak dla mnie jest to idealny substytut dla płatnych programów, które zazwyczaj są podobne jeśli chodzi o funkcjonalność w prostych zastosowaniach. Dodatkowo na plus szybkość, prostota interfejsu oraz wersja mobilna (jeśli jestem w podróży to bardzo łatwo mogę sięgnąć po jakiś artykuł znajdujący się w mojej bibliotece). Można również dodawać i edytować inne szablony cytowań, co jest wielce pomocne jeśli chce się pracę dostosować do magazynu, którego nie ma wymienionego w bazie danych.

24.02.2016 11:54 | Recenzja do wersji 1.16
Możliwość pracy zespołowej, tworzenie kopi zapasowej.
Konieczność bezpłatnej rejestracji na stronie producenta
ocena użytkownika

Bardzo fajny program do zarządzania zbiorem dokumentów, tworzeniem bibliografii, notatek i cytatów. Program oferuje synchronizacje biblioteki z serwerem! dzięki czemu możliwa jest praca zespołowa i tworzenie kopi zapasowej w sieci. Ponadto program umożliwia import i eksport danych do rożnych formatów, a także zaawansowane wyszukiwanie w stworzonej bazie dokumentów. Program jest szybki, prosty i intuicyjny w obsłudze.

17.10.2015 18:55 | Recenzja do wersji 1.15

Komentarze

0 nowych
darek719   41 #3 29.10.2015 18:21

duży plus za możliwość pracy zespołowej

kozodoj   10 #2 28.11.2012 18:20

Do kompletu proponuję do bazy Dobrych Programów dorzucić Zotero. Program o podobnej funkcjonalności, dysponujący możliwością indeksowania zawartości PDF (pdf2text), wtyczki do cytowania w edytorze Microsoftu, ale i w Open/LibreOffice (niestety te ostatnie wymagają Javy).
Zotero działa jako wtyczka dla Firefoksa, bądź też jako program samodzielny (tak naprawdę w wersji samodzielnej jest to odpowiednio zmodyfikowany Firefox).

W opisie zarówno Mendeley, jak i Zotero warto podkreślić, że są to wystarczająco dobre narzędzia również dla naukowców (niewątpliwie piszących więcej niż studenci ;) ). Zotero dostępne jest dla Windows, Linuksa i innych mniej istotnych OS-ów. ;)

Autor edytował komentarz.
  #1 14.09.2012 15:05

Dość istotną informacją jest to, że za free mamy 1GB Miejsca i tylko 100MB na współdzielone pliki. Moim zdaniem dropbox jest o wiele lepszy...

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.