Meshmixer Meshmixer 3.5

Strona główna Windows Grafika Modelowanie 3D
Pobierz program

Meshmixer to program do przygotowywania gotowych modeli 3D do druku. W programie można połączyć kilka modeli w jeden, zaprojektować podpórki, nałożyć na powierzchnie tekstury i dopracować szczegóły przed wydrukiem.

Modele można otwierać z dysku (w formacie OBJ), z biblioteki przykładów lub z chmury 123D, a następnie odpowiednio ułożyć w wirtualnej komorze wybranej drukarki. Można je także przeskalować, by mieściły się na platformie do drukowania.

Narzędzia edycji pozwalają rzeźbić powierzchnię modeli różnymi pędzlami, przekształcać je, łączyć z podstawowymi bryłami, odbijać względem osi i ciąć na fragmenty. Można także pokryć powierzchnię modelu jednym z dostępnych wzorów lub ostemplować kształtami, by ją uatrakcyjnić. .

Podgląd modeli pozwala sprawdzić, jak będą wyglądać wykonane z konkretnych materiałów. Narzędzia do analizy pozwolą stwierdzić, czy figurka będzie stabilna, jak gruba będzie, jakie ma wymiary, czy potrzebne będą podpórki i czy figurka się nie złamie. Przed przygotowaniem modeli do druku można też wygenerować niezbędne podpory, zamknąć szpary i zredukować ostre kąty, co zwiększy szanse na prawidłowy wydruk.

Przygotowany model można wyeksportować w formatach STL, OBJ, DAE, PLY, AMF, WRL i SMESH. Można też od razu wysłać go do drukowania w jednej z zewnętrznych usług lub na drukarce firmy MakerBot, Stratasys, Dremel lub Autodesk Ember.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!