r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft AntiSpyware nie faworyzuje Clarii

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W piątek powołując się na serwis eWeek pisaliśmy o obserwacjach entuzjasty ze środowiska anty-spyware, który zauważył, że program antyszpiegowski Microsoft Windows AntiSpyware (Beta) przestał rozpoznawać programy Claria - takie jak Gator, Dashbar, PrecisionTime i Weatherscope - jako zagrożenie dla użytkownika i zmienił domyślną akcję po ich wykryciu na "ignoruj".

Dzisiaj Microsoft wydał oficjalne oświadczenie, w którym zaprzecza, jakoby oprogramowanie Claria Corporation było w jakikolwiek sposób faworyzowane przez Microsoft AntiSpyware. Jednocześnie korporacja przyznała, że poziom zagrożenia programów Clarii istotnie został obniżony, ale było to efektem weryfikacji kryteriów, o co wystąpił, korzystając ze swojego prawa, producent aplikacji reklamowych. Poza tym Microsoft podaje, że proces ewaluacji zakończył się ponad trzy miesiące temu, a więc nie może mieć związku z ewentualnymi rozmowami na temat przejęcia przez Microsoft dystrybutora adware.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.