Microsoft Equipt - Office i OneCare w subskrypcji

Strona główna Aktualności

O autorze

Projekt realizowany od marca pod tajemniczą nazwą kodową Albany nabiera coraz bardziej realnych kształtów - Microsoft właśnie poinformował, że zamierza udostępnić go w sprzedaży jako Microsoft Equipt.

Tak jak było to zapowiadane, Equipt to pakiet zintegrowanego oprogramowania dla komputerów domowych, w skład którego wchodzi Office Home and Student 2007 (zawierający Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote), Windows Live OneCare chroniący komputer przed złośliwym oprogramowaniem, jak również zestaw narzędzi Windows Live - Windows Live Mail, Windows Live Messenger, Windows Live Photo Gallery i Office Live Workspace. Wszystko instaluje się razem, w jednym instalatorze i jest wspólnie zarządzane i aktualizowane, co ma być ułatwieniem dla początkujących użytkowników. W ramach jednej licencji będzie można zainstalować Equipt na trzech komputerach.

Najważniejsze są jednak nowatorskie jak na Microsoft i rynek domowy zasady licencjonowania. Cały zestaw będzie sprzedawany jako roczna subskrypcja w cenie 70 dolarów. Subskrypcja ta będzie dawać prawo do korzystania z zawsze najnowszej wersji Office i OneCare przez 12 miesięcy, więc gdy na rynku w międzyczasie pojawi się nowa wersja, nie trzeba będzie płacić za uaktualnienie. Do tej pory pakiet Office dla użytkowników domowych sprzedawany był jedynie w formie wieczystych licencji na konkretną wersję.

W Stanach Zjednoczonych pakiet Equipt zadebiutuje w połowie lipca w ponad 700 punktach sprzedaży w sklepach Circuit City. Brak w tej chwili informacji, co z rynkiem europejskim, a w tym także polskim. Można się jednak domyślać, że u nas oprogramowanie nieprędko będzie dostępne - do tej pory nie doczekaliśmy się w naszym kraju obsługi Windows Live OneCare, jednego z dwóch najważniejszych składników Equipt.

Oczywiście obok Equipt, w sprzedaży nadal będą występować samodzielne wersje pakietu Office z wieczystymi licencjami, jak i oddzielne subskrypcje Windows Live OneCare. Microsoft będzie również kontynuował sprzedaż pakietu Works.

© dobreprogramy