Microsoft Word Microsoft Word 2016

Strona główna Windows Biuro Edytory tekstów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Microsoft Word to rozbudowany procesor tekstu, jeden z flagowych składników całego pakietu biurowego Office. Dzięki dużej liczbie dostępnych opcji Word sprawdzi się zarówno jako narzędzie do stworzenia listu motywacyjnego, jak i do przygotowania pracy dyplomowej lub korespondencji seryjnej na potrzeby firmy.

Word zapewnia liczne opcje edycyjne i formatujące, aktywne sprawdzanie pisowni i gramatyki w wybranych przez użytkownika językach, możliwość osadzania w dokumentach tabel, grafik i obrazów ClipArt, a także diagramów. Dzięki zawartym w programie szablonom możliwe jest szybkie utworzenie popularnych dokumentów jak listy zadań, kalendarze, listy motywacyjne, wpisy blogowe czy życiorysy. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji również narzędzia do tworzenia korespondencji seryjnej, tworzenia odwołań (np. spisów treści), a także recenzji.

Dodatkową zaletą aplikacji jest integracja z chmurą internetową OneDrive. Użytkownik z poziomu programu może zapisywać dokumenty na swoim dysku internetowym, aby następnie uzyskać do nich dostęp z dowolnego miejsca i urządzenia na całym świecie. Firma Microsoft oferuje ponadto darmowy pakiet webowy Office Online, w którym znajdziemy edytor Word uruchamiany wprost z poziomu przeglądarki internetowej. Nie jest on tak zaawansowany jak wersja desktopowa i nie posiada tylu funkcji.

Uwaga!

  • Aplikacja Microsoft Word nie jest dostępna do pobrania jako samodzielny program. Zachęcamy do pobrania najnowszej wersji pakietu biurowego Microsoft Office, którego jest ona składnikiem. Pakiet ten w wersji próbnej znajdziecie w bazie programów naszego serwisu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

rozbudowanie i poprawienie wstążki, powrót menu plik, integracje z Onedrive
brak większych minusów utrudniających prace z programem
ocena użytkownika
29.05.2016 21:26 • Recenzja do wersji 2013

Jeśli chodzi o edytory tekstu to mamy Microsoft Office i całą resztę innych programów tego typu. Office zdecydowanie najbardziej popularny pomimo że płatny. Wersja 2013 wprowadza pewne nowości choć nie jest to taki skok jak z 2003 na 2007. Plus za rozbudowanie i poprawienie wstążki oraz powrót menu plik i integracje z Onedrive. Program nie zawodzi, jest szybki i wygodny w użytkowaniu. Cena za wysoka. Minusów brak, choć wkurza ciągła zmiana stylów nagłówka i czcionek.