Microsoft Office 2016 Microsoft Office 2016 16.0.12430.20184

Strona główna Windows Biuro Pakiety biurowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Office 2016 to pakiet biurowy stworzony przez firmę Microsoft. W jego skład wchodzi kompletny zestaw narzędzi przeznaczony zarówno dla użytkowników domowych jak i wymagających firm: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, narzędzia do tworzenia prezentacji, notatnik, rozbudowany klient poczty, aplikacja do obsługi baz danych, a także narzędzia dla DTP i tworzenia formularzy.

Microsoft Office to najpopularniejszy na świecie pakiet biurowy wykorzystywany przez użytkowników domowych, liczne instytucje, a także firmy każdej wielkości. Pakiet ten oferuje zestaw narzędzi, dzięki którym możliwe jest wykonanie niemalże każdego zadania związanego z dokumentami i powiązanymi z nimi danymi. Dodatkowymi jego atutami jest coraz lepsze wsparcie dla interfejsu dotykowego, a także integracja z chmurą internetową OneDrive oferowaną przez firmę Microsoft i pozwalająca na synchronizację dokumentów. W skład pakietu wchodzą aplikacje: Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Microsoft OneNote, Microsoft Outlook, Microsoft Access oraz Microsoft Publisher.

Nowości i zmiany w wersji 2016

Najnowsza edycja wnosi o wiele więcej ciekawych rzeczy dla końcowego użytkownika, niż poprzednia, przygotowana głównie z myślą o korporacyjncyh administratorach i programistach. Przede wszystkim aplikacje Office 2016 mają bezpośredni dostęp do plików w chmurze OneDrive – możemy z ich poziomu tworzyć, otwierać, edytować i zapisywać dokumenty. Jednocześnie usprawnienia w Outlooku mają pomóc w załączaniu takich dokumentów Office i konfigurowaniu uprawnień dostępu do nich.

Microsoft chwali się też bystrymi narzędziami, które pozwolić mają na wyciągnięcie z Office więcej niż było to możliwe do tej pory. Pomoże w tym wyszukiwarka Tell Me, dzięki które dowiemy się jakiego polecenia użyć, pisząc co chcemy zrobić, Insights, które wyszukuje kontekstowej informacji z Sieci dla wskazanych fragmentów treści, oraz Clutter, zarządzający filtrowaniem i porządkowaniem skrzynki odbiorczej Outlooka na podstawie obserwowanych skłonności użytkownika.

Excel 2016 ma być podstawowym narzędziem analityków, za sprawą takich funkcji jak automatyczne tworzenie prognoz z dostępnych ciągów danych czy intuicyjne łączenie i kształtowanie źródeł danych (nie tylko proste tabelki, ale np. źródła z klienta SAP czy nieustrukturyzowane dane z nierelacyjnej bazy Hadoop). Ulepszone tabele przestawne pozwolą zaś na budowanie modeli danych, automatyczne grupowanie czy intuicyjną analizę na tabelach liczących nawet setki milionów wierszy. Uzyskane zaś wyniki będą mogły być wizualnie zaprezentowane w licznych nowych formach grafów i wykresów.

Administratorzy również mają powód, by się nowym Office 2016 (w wersji Enterprise) zainsteresować. Dostają oni bowiem nowe mechanizmy bezpieczeństwa i kontroli pracy użytkowników (w tym możliwość zdalnego narzucania i wymuszania polityk w zakresie tworzenia i współdzielenia treści, zarządzania prawai dostępu do informacji dla diagramów Visio), mogą też włączyć w Outlooku wieloskładnikowe uwierzytelnianie. Dostają też do ręki narzędzia służące do lepszego zarządzania ruchem sieciowym (będzie można stosować priorytetyzację i dławienie ruchu), łatwiej instalować łatki dla pakietu Office i prościej zarządzać aktywacją dostępu do Office 365.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z pakietu Office przez 30 dni. W celu aktywacji produktu należy posłużyć się kluczem NKGG6-WBPCC-HXWMY-6DQGJ-CPQVG.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Rozbudowany
Utrudniona obsługa
ocena użytkownika
23.01.2021 17:07 • Recenzja do wersji 16.0.12430.20184

Program wysoko ceniony bo używa go wiele osób a więc jest kompatybilny ale niestety nie jest lepszy od bezpłatnych pakietów typu Libre Office. Denerwuje brak sprawdzania błędu w arkuszu kalkulacyjnym co jest sprawne w Lubre. Także sposób zaznaczania całych wyrazów niż po literce także może łatwo irytować.

szybkość działania, przyjemny wygląd i prostota, funkcja Tell me, prostsze współdzielenie dokumentów
cena, brak konfiguracji podczas instalowania
ocena użytkownika
24.09.2015 10:12

Z Microsoft Office korzystam od dawna, poprzednio używałem pakietu z 2013 roku. Dlatego też wizualnie nowy Office nie robi na mnie już aż tak dużego wrażenia jak to było przy pierwszym zetknięciu się z "wstążką".


W Office 2016 każdy kto używał poprzedniej wersji odnajdzie się bez problemu, nie ma tu takich widocznych zmian w ustawieniach jak to się dzieje czasem przy wydawaniu nowych wersji Windows. Tu wszystko zostało po staremu. Widać drobne kosmetyczne zmiany. Programy pakietu działają wyraźnie szybciej w porównaniu z Office 2013. Duży plus za: wyszukiwarkę Tell ME - działa świetnie w przypadku gdy mamy problem ze znalezieniem konkretnych opcji, wykonaniu konkretnych poleceń; Prostsze współdzielenie dokumentów; powrót ciemnoszarej kolorystyki.

W pakiecie pojawiły się też dodatkowe typy grafów i wykresów w Excelu czy animacji w PowerPoint ale dla zwykłych użytkowników nie ma to aż tak dużego znaczenia. „Wstążka” nieco powiększona ale wszystko działa i obsługuje się świetnie.

Integracja i wspólna praca na Onedrive została uproszczona. Pomimo czystej instalacji programy podpowiadają otwarcie ostatnio używanych dokumentów na naszym wirtualnym dysku. Listy te możemy oczywiście łatwo wyczyścić.

Choć pakiet promowany jest jako „nowa wersja” wprowadzane zmiany równie dobrze mogłyby być dostarczone jako poprawki i aktualizacje MO 2013. Spora część ulepszeń na pewno da o sobie znać podczas dłuższej pracy z nowym pakietem. Nie wszystko jest widoczne na pierwszy rzut oka. Lista wszystkich nowości i zmian dostępna jest oczyśćcie na stronach MS.