r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft Office 2016 16.0.9029.2167

Strona główna Windows Biuro Pakiety biurowe

Office 2016 to najnowsza odsłona pakietu biurowego tworzonego przez firmę Microsoft. W jego skład wchodzi kompletny zestaw narzędzi przeznaczony zarówno dla użytkowników domowych jak i wymagających firm: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, narzędzia do tworzenia prezentacji, notatnik, rozbudowany klient poczty, aplikacja do obsługi baz danych, a także narzędzia dla DTP i tworzenia formularzy.

Microsoft Office to najpopularniejszy na świecie pakiet biurowy wykorzystywany przez użytkowników domowych, liczne instytucje, a także firmy każdej wielkości. Pakiet ten oferuje zestaw narzędzi, dzięki którym możliwe jest wykonanie niemalże każdego zadania związanego z dokumentami i powiązanymi z nimi danymi. Dodatkowymi jego atutami jest coraz lepsze wsparcie dla interfejsu dotykowego, a także integracja z chmurą internetową OneDrive oferowaną przez firmę Microsoft i pozwalająca na synchronizację dokumentów. W skład pakietu wchodzą aplikacje: Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint, Microsoft OneNote, Microsoft Outlook, Microsoft Access oraz Microsoft Publisher.

Nowości i zmiany w wersji 2016

Najnowsza edycja wnosi o wiele więcej ciekawych rzeczy dla końcowego użytkownika, niż poprzednia, przygotowana głównie z myślą o korporacyjncyh administratorach i programistach. Przede wszystkim aplikacje Office 2016 mają bezpośredni dostęp do plików w chmurze OneDrive – możemy z ich poziomu tworzyć, otwierać, edytować i zapisywać dokumenty. Jednocześnie usprawnienia w Outlooku mają pomóc w załączaniu takich dokumentów Office i konfigurowaniu uprawnień dostępu do nich.

Microsoft chwali się też bystrymi narzędziami, które pozwolić mają na wyciągnięcie z Office więcej niż było to możliwe do tej pory. Pomoże w tym wyszukiwarka Tell Me, dzięki które dowiemy się jakiego polecenia użyć, pisząc co chcemy zrobić, Insights, które wyszukuje kontekstowej informacji z Sieci dla wskazanych fragmentów treści, oraz Clutter, zarządzający filtrowaniem i porządkowaniem skrzynki odbiorczej Outlooka na podstawie obserwowanych skłonności użytkownika.

Excel 2016 ma być podstawowym narzędziem analityków, za sprawą takich funkcji jak automatyczne tworzenie prognoz z dostępnych ciągów danych czy intuicyjne łączenie i kształtowanie źródeł danych (nie tylko proste tabelki, ale np. źródła z klienta SAP czy nieustrukturyzowane dane z nierelacyjnej bazy Hadoop). Ulepszone tabele przestawne pozwolą zaś na budowanie modeli danych, automatyczne grupowanie czy intuicyjną analizę na tabelach liczących nawet setki milionów wierszy. Uzyskane zaś wyniki będą mogły być wizualnie zaprezentowane w licznych nowych formach grafów i wykresów.

Administratorzy również mają powód, by się nowym Office 2016 (w wersji Enterprise) zainsteresować. Dostają oni bowiem nowe mechanizmy bezpieczeństwa i kontroli pracy użytkowników (w tym możliwość zdalnego narzucania i wymuszania polityk w zakresie tworzenia i współdzielenia treści, zarządzania prawai dostępu do informacji dla diagramów Visio), mogą też włączyć w Outlooku wieloskładnikowe uwierzytelnianie. Dostają też do ręki narzędzia służące do lepszego zarządzania ruchem sieciowym (będzie można stosować priorytetyzację i dławienie ruchu), łatwiej instalować łatki dla pakietu Office i prościej zarządzać aktywacją dostępu do Office 365.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z pakietu Office przez 30 dni. W celu aktywacji produktu należy posłużyć się kluczem NKGG6-WBPCC-HXWMY-6DQGJ-CPQVG.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Excel jako biznesowy komunikator – po co wymyślać proch na nowo?

35
08.09.2016  •  Adam Golański

Wszyscy kochają Slacka, Microsoft nie mógł go kupić, więc próbuje napisać własnego, ale to przecież to wynajdywanie prochu na nowo. Wszystko, czego potrzebujemy by dobrze pracować w grupie to Microsoft Excel. Kanadyjski programista Tristan Calderbank zamienił najlepszy na świecie arkusz kalkulacyjny w biznesowy komunikator, który nie potrzebuje do działania żadnego dodatkowego oprogramowania. Uszanować należy taką znajomość VBA. W komunikatorze Calderbanka zarówno klienty jak i serwer są arkuszami Excela, które komunikują się ze sobą w sieci lokalnej. Jak chwali się programista, jego…

20 najlepszych dodatków do Microsoft Office

51
16.12.2015  •  Anna Rymsza

Programy z pakietu Microsoft Office mają ogromne możliwości, ale to nie znaczy, że niektórych rzeczy nie da się zrobić lepiej lub szybciej. Naprzeciw wymaganiom użytkowników wychodzą tu różne dodatki i rozszerzenia. Dzięki nim można ułatwić sobie wiele zadań lub tworzyć takie dokumenty, jakich sam Office stworzyć nie pozwala. Na początek należy wyjaśnić, jak z dodatków korzystać. Office ma własny sklep z dodatkami, do którego można przejść z programów pakietu (część Wstawianie wstążki) lub udając się pod adres store.office.com. Do logowania należy oczywiście wykorzystać to samo konto…

Recenzje użytkowników

szybkość działania, przyjemny wygląd i prostota, funkcja Tell me, prostsze współdzielenie dokumentów
cena, brak konfiguracji podczas instalowania
ocena użytkownika

Z Microsoft Office korzystam od dawna, poprzednio używałem pakietu z 2013 roku. Dlatego też wizualnie nowy Office nie robi na mnie już aż tak dużego wrażenia jak to było przy pierwszym zetknięciu się z "wstążką".


W Office 2016 każdy kto używał poprzedniej wersji odnajdzie się bez problemu, nie ma tu takich widocznych zmian w ustawieniach jak to się dzieje czasem przy wydawaniu nowych wersji Windows. Tu wszystko zostało po staremu. Widać drobne kosmetyczne zmiany. Programy pakietu działają wyraźnie szybciej w porównaniu z Office 2013. Duży plus za: wyszukiwarkę Tell ME - działa świetnie w przypadku gdy mamy problem ze znalezieniem konkretnych opcji, wykonaniu konkretnych poleceń; Prostsze współdzielenie dokumentów; powrót ciemnoszarej kolorystyki.

W pakiecie pojawiły się też dodatkowe typy grafów i wykresów w Excelu czy animacji w PowerPoint ale dla zwykłych użytkowników nie ma to aż tak dużego znaczenia. „Wstążka” nieco powiększona ale wszystko działa i obsługuje się świetnie.

Integracja i wspólna praca na Onedrive została uproszczona. Pomimo czystej instalacji programy podpowiadają otwarcie ostatnio używanych dokumentów na naszym wirtualnym dysku. Listy te możemy oczywiście łatwo wyczyścić.

Choć pakiet promowany jest jako „nowa wersja” wprowadzane zmiany równie dobrze mogłyby być dostarczone jako poprawki i aktualizacje MO 2013. Spora część ulepszeń na pewno da o sobie znać podczas dłuższej pracy z nowym pakietem. Nie wszystko jest widoczne na pierwszy rzut oka. Lista wszystkich nowości i zmian dostępna jest oczyśćcie na stronach MS.

24.09.2015 10:12 | Recenzja do wersji
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
szakisz   4 #82 07.03.2018 16:07

@Anonim (niezalogowany): Ludzie, odwaliłem za Was połowę roboty podając gotowy link do pobrania obrazu. "Jaki jest klucz?", "Gdzie jest klucz?", "Możesz podać klucz?" Nie możecie sobie poszukać klucza? Nie wiem jaki jest klucz. Ja swój kopiłem rok temu na eBayu po taniości. Działa do tej pory.

  #81 07.03.2018 13:03

@szakisz: To podaj ten klucz

Krzysztof.   9 #80 27.02.2018 12:08

Pakiet biurowy Microsoft Office to jeden z niewielu produktów tej firmy, które niezmiennie cieszą się moim uznaniem. Używam (ciągle jeszcze) pakietu Office 2007 Professional, który niewiele ustępuje pakietowi Office 2013 (a który miałem okazję wypróbować). Działa płynnie i szybko, ma to co potrzebne, tak w użytkowaniu domowym jak i komercyjnym. Jedyny problem (chyba nadal nierozwiązany) to możliwość zainstalowania kilku/kilkunastu języków, co byłoby pomocne choćby w sprawdzaniu pisowni.

andski   1 #79 22.02.2018 00:51

Audentyczna informacja ze strony MS :
Przeczytałem dwa razy i nie wierzę :
Obecnie w programie Outlook w systemie Windows nie można edytować kalendarzy udostępnionych za pomocą konta usługi Outlook.com, nawet jeśli ponownie połączono konto usługi Outlook.com z programem Outlook. Pracujemy nad zapewnieniem możliwości edytowania kalendarzy udostępnionych w programie Outlook 2016 dla systemu Windows.
Aby edytować kalendarz udostępniony, przejdź w Internecie do własnego kalendarza usługi Outlook.com, otwórz aplikację Kalendarz dla systemu Windows 10 lub skorzystaj z urządzenia przenośnego. Przeczytaj, jak dodawać konta usługi Outlook.com do innej aplikacji poczty.

Czyli brak wsparcia dla własnych usług - Nic tylko kupować !!! Polecam !!! tylko 10 euro miesięcznie !!! OKAZJA !! KUPOWAĆ !! SUPER PAKIET !!

  #78 02.02.2018 22:53

Uwaga! Instalator zachowuje się jak jakieś spyware - w ogóle nie ma możliwości przerwania procesu (na etapie ściągania). Nawet jak masz mało miejsca na dysku, to program na nic nie patrzy tylko ściąga!

  #77 25.01.2018 19:56

Działa spoko ale jeśli chodzi o aktywację to aktywowałem kmspico ale sam pakiet office działa superowo. Jakby co jest to wersja professional.

  #76 18.01.2018 21:15

Nie instalujcie tego badziewia. Robi kaszanę w systemie, zastępuje poprzednie wersje Offica, które chce usuwać i nie daje się odinstalować.

Miszkurka2000   17 #75 09.01.2018 19:22

"Czy to legalne", "gdzie wpisać klucz" ... świat się zmienia.

luzak1977   9 #74 09.01.2018 18:18

@TheSonic (niezalogowany): Klucz produktu wpisuje się w miejscu, gdzie znajduje się miejsce na klucz produktu. Powyższy klucz produktu należy tam umieścić.

Autor edytował komentarz w dniu: 09.01.2018 18:19
  #73 01.01.2018 06:25

Radzę nie instalować, to kolejne gówno inwigilacyjne Microsoftu.

Inkoo   6 #72 18.12.2017 00:20

Blokuje avire free , po dezinstalacji offica wszystko wraca do normy

szakisz   4 #71 25.11.2017 18:06

@SCHUMI79 (niezalogowany): Klucz trzeba sobie kupić :P Ewentualnie znaleźć na necie 30 dniowy klucz demo.

szakisz   4 #70 25.11.2017 17:57

@Anonim (niezalogowany): No, bo to wersja Professional Plus, najbardziej powszechna. Potrzeba ci innej? Daj znać to podrzucę link ;)

  #69 15.11.2017 15:04

@janekbosko (niezalogowany): to usun karte kredytowa z platnosci i juz

  #68 15.11.2017 14:40

@szakisz: dlazcego to to ma nazwę : ProPlusRetail.img ?

  #67 11.11.2017 18:14

A jaki jest klucz?

Zero Ghost   16 #66 19.10.2017 15:40

@zxccvbnmasdfghj (niezalogowany): "jaka jest to wersja? professional plus czy standard?"

Instalator pobiera następujące składniki : Word ,Excel ,PowerPoint ,Publisher ,Access ,OneNote ,Outlook i Preferencje językowe pakietu Office 2016 ,to wszystko.
W Pro Plus masz jeszcze : Skype for Business ,OneDrive for Business ,Visio i Project.

  #65 21.08.2017 16:23

jaka jest to wersja? professional plus czy standard?

  #64 27.07.2017 10:34

Ściągnąłem, połączyłem się, zainstalowało, wstawiłem klucz, dostałem komunikat: termin upłynął, kup pełną wersję. Szkoda czasu nie instalujcie, DP nie zwrócą za stracony czas...

szakisz   4 #63 24.07.2017 11:31

Jeśli ktoś potrzebuje instalatora offline to tutaj znajdziecie pełny obraz płyty w formacie .img. Gotowe to pobrania prosto ze strony M$:
https://officecdn.microsoft.com/db/492350F6-3A01-4F97-B9C0-C7C6DDF67D60/media/pl...

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.