r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft: Zwalczanie piractwa potrwa dekady

Strona główna Aktualności

Craig Mundie, główny dyrektor do spraw strategii i badań w firmie Microsoft (a już w przyszłym roku jeden z następców Billa Gatesa) powiedział, że proces zwalczania piractwa w rozwijających się państwach potrwa najprawdopodobniej całe dekady. Potrzeba tak naprawdę dziesięciu czy dwudziestu lat, aby zauważyć znaczący postęp w tej dziedzinie - mówił.

Mundie zaznaczył, że już teraz widać efekty tej walki w Chinach, gdzie stopień piractwa spadł w ciągu czterech lat z 94 do 82 procent. Microsoft zwraca też uwagę na Wietnam czy Indie. Tylko w tych krajach niezwykle wysoka ilość pirackiego oprogramowania kosztuje Microsoft miliardy dolarów rocznie. Większość krajów w Azji ma odpowiednie przepisy, niektóre co prawda wymagają poprawy, ale największą słabością jest ich egzekwowanie - dodał.

Zaapelował tym samym do przywódców krajów azjatyckich o większe inwestycje w tym zakresie. Pomimo rozwoju Microsoftu w kierunku modelu "oprogramowanie+usługi" i Internetu tradycyjne opłaty licencyjne na systemy i aplikacje wciąż stanowią ogromną większość przychodów korporacji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.