Sterowniki AMD i Intela nie dość dobre na linuksową wersję Civilization: Beyond Earth

Sterowniki AMD i Intela nie dość dobre na linuksową wersję Civilization: Beyond Earth

04.12.2014 11:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Civilization: Beyond Earth było jedną z tych gier, które miałypokazać zalety kart graficznych od AMD, korzystających zniskopoziomowego interfejsu grafiki Mantle. Tym bardziej kłopotliwemuszą być dla czerwonej drużyny informacje ze strony studiadeweloperskiego Aspyr Media, pracującego obecnie nad przeniesieniemsłynnego tytułu na Linuksa. Programiści, zniechęceni problemami zesterownikiem od AMD, bliscy są porzucenia wsparcia dla Radeonów.

Aspyr Media ma spore doświadczenie w przenoszeniu gier z Windowsna Linuksa i Maka. To oni właśnie odpowiadają za przeniesienieCivilization V na te platformy. Przeniesienie nowej gry Fireaxisabyło jednak znacznie większym wyzwaniem niż w wypadku tamtego tytułu.Civilization: Beyond Earth wymaga przynajmniej DirectX 11, podczasgdy Civilization V można było także uruchomić na DirectX 9 – auruchomienie gier dla starszej wersji bibliotek Microsoftu naLinuksie i Maku dziś już problemu nie stanowi.

Civilization: Beyond Earth już na Linuksie
Civilization: Beyond Earth już na Linuksie

Wersja gry na OS X już pojawiła się w Mac Store i zbiera dobreopinie. Wersja na Linuksa miała pojawić się przed świętami. Zapewnesię pojawi, ale wyłącznie dla tych użytkowników, którzy korzystają zukładów graficznych Nvidii. Deweloperzy Aspyr Media rozkładająręce – choć wydajność na Radeonach i zintegrowanej graficeIntela uznali za zadowalającą,to póki co nie potrafią poradzić sobie z rozdzieraniem grafikii innymi anomaliami, które w praktyce całkowicie uniemożliwiają grę.

Dlatego najprawdopodobniej wsparcie dla Radeonów i Intel HD/Iriszostanie zarzucone, na liście minimalnych wymagań sprzętowych znajdąsię GPU od Nvidii wraz z własnościowymi sterownikami tej firmy –chyba że czerwoni i niebiescy zdecydują się pomóc w usunięciuobserwowanych usterek. Sytuacja ta nie powinna jednak nikogospecjalnie dziwić. Od wielu lat NVIDIA znana jest z przykładania siędo jakości sterowników graficznych na inne niż Windows platformy.Tymczasem własnościowe sterowniki AMD są, delikatnie mówiąc, zawodne,zaś otwarte sterowniki Intela odczuwalnie mniej wydajne, niż tetworzone na systemy Microsoftu.

Lepsze wieści mamy dla użytkowników Maków. Deweloperzy Aspyrobiecują, że wersja nowego Civilization dla OS X otrzyma łatki w tymsamym czasie co wersja dla Windows PC, dzięki czemu nie dotkną ichproblemy z brakiem kompatybilności w rozgrywkach wieloosobowych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (130)