reklama

Microsoft i Novell połączą swoje usługi katalogowe

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Dużo mówiło się o długofalowej współpracy zawartej pomiędzy korporacjami Microsoft i Novell. Jednym z jej efektów jest wspólnie dążenie obu firm do opracowania rozwiązania, które umożliwi połączenie swoich usług katalogowych - Active Directory i eDirectory - przy użyciu istniejących protokołów. Celem nadrzędnym jest uzyskanie efektu single-sign-on dla użytkowników obu usług, czyli transparentnego korzystania z zasobów w obu sieciach.

Nie jest to specjalna nowość, ponieważ na rynku istnieją już narzędzia firm trzecich udostępniające stosowne rozwiązania łączące obie usługi. Niemniej perspektywa integracji ich z systemem i nadanie oficjalnego wsparcia to znaczne uproszczenie dla administratorów, dlatego gra jest warta świeczki.

Na tej samej konferencji prasowej obie firmy poinformowały także, że postępują prace nad narzędziem konwertującym w obie strony formaty Office Open XML oraz OpenDocument. Ponadto Microsoft poinformował, że wraz z następnym dodatkiem Service Pack do Virtual Server 2005 R2 system Novell SuSE Enterprise Linux otrzyma wsparcie na platformie wirtualnej.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama