Twitter, Facebook, YouTube i Microsoft sądzą, że oczyszczą Sieć z ekstremy

Twitter, Facebook, YouTube i Microsoft sądzą, że oczyszczą Sieć z ekstremy
Mariusz Błoński

27.06.2017 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twitter, Facebook, YouTube i Microsoft jednoczą się. założyli organizację o nazwie Global Internet Forum to Counter Terrorism. Celem organizacji jest wymiana doświadczeń i narzędzi służących do zwalczania ekstremistycznych treści w internecie, takich jak obrazy zawierające przemoc czy propaganda terrorystyczna. Grupa będzie też współpracowała ze środowiskami akademickimi i policyjnymi ekspertami w celu lepszego poznania zjawiska terroryzmu.

Powołanie Global Internet Forum to Counter Terrorism oznacza rozszerzenie współpracy pomiędzy wspomnianymi firmami. Już w ubiegłym roku stworzyły one bowiem Shared Industry Hash Database, w ramach której dzielą się ze sobą znacznikami opartymi na funkcji skrótu, dzięki czemu łatwiej jest im identyfikować grupy i osoby rozprzestrzeniające ekstremistyczne treści i blokować im dostęp do swoich platform.

Giganci IT będą dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami z mniejszymi firmami i pomogą im rozwijać własne narzędzia do walki z ekstremizmem. Rozpoczęli też współpracę z takimi organizacjami jak Center For Strategic and International Studies, Anti-Defamation League czy Global Network Initiative. Jej celem jest, jak oświadczyli przedstawiciele Twittera, sprawdzenie, jaki jest najlepszy sposób na walkę z ekstremizmem i nienawiścią w sieci, z uwzględnieniem wolności wypowiedzi i prywatności.

Sektor IT znajduje się pod rosnącą presją ze strony polityków, którzy coraz częściej domagają się np. tylnych drzwi w komunikatorach internetowych i krytykują koncerny za stosowanie szyfrowania i odmowę udostępniania władzom kluczy szyfrujących. W ciągu ostatnich miesięcy o konieczności wprowadzenia backdoorów mówiła premier Wielkiej Brytanii Theresa May oraz prezydent Francji Emmanuel Macron, a prokurator generalny Australii zapowiedział właśnie, że podczas rozpoczynającego się spotkania Five Eyes (agendy wywiadowcze USA, Australii, Wielkiej Brytanii, Kanady i Nowej Zelandii), będzie rozmawiał ze swoimi partnerami o podobnych rozwiązaniach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)