Usługi Google Play: uwaga na nową wersję. Drenuje baterię

Usługi Google Play: uwaga na nową wersję. Drenuje baterię

Usługi Google Play: uwaga na nową wersję. Drenuje baterię
Redakcja
12.08.2019 17:24

Bateria twojego smartfonu z Androidem zaczęła topnieć w oczach? Oto prawdopodobna przyczyna problemu.

Usługi Google Play doczekały się aktualizacji oznaczonej numerkiem 18.3.82. Niestety nowa wersja nie jest wolna od błędów.

Usługi Google Play 18.3.82 drenują baterię

Na problemy z baterią skarżą się użytkownicy różnych smartfonów z całego świata, o czym donosi serwis Android Police. Szybko wyszło na jaw, że przyczyną problemów jest nowa wersja Usług Google Play.

Aby upewnić się, czy problem dotyczy także was, wystarczy zajrzeć do systemowych statystyk baterii i sprawdzić, czy Usługi Google Play zajmują wysoką pozycję. U wielu użytkowników pożerają baterię nawet wtedy, gdy telefon pozostaje nieaktywny.

W moim przypadku zużycie baterii przez wspomnianą apkę faktycznie jest podwyższone, ale na razie nie ma wielkiego dramatu. Odpukać.

Z problemem można walczyć

Jeśli problem drenowania baterii jest u was poważny, macie przynajmniej dwie możliwości.

Jako że problem dotyczy wyłącznie wersji 18.3.82, można też dołączyć do programu beta i pobrać testówkę kolejnego wydania. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w wersji beta mogą występować inne błędy.

Niektórzy użytkownicy donoszą ponadto, że pomaga odebranie aplikacji Google dostępu do danych na temat lokalizacji.

Usługi Google Play to miecz obosieczny

Google, aktywując przez kilkoma laty Usługi Google Play, zrobił wiele dobrego w walce z fragmentacją. Część systemowych API uwolniono od Androida samego w sobie i zamknięto je w jednej aplikacji, aktualizowanej z poziomu Sklepu Play.

Dzięki temu sporą część kluczowych funkcji smartfonu można aktualizować niezależnie od wersji systemu operacyjnego czy modelu telefonu. Zalety tego rozwiązania są ciężkie do przecenienia.

Jak jednak widać, ma to również swoje słabe strony. Wystarczy błąd w kodzie automatycznie aktualizowanej aplikacji, by przysporzyć problemów nawet milionom użytkownikom różnorakich smartfonów. Tym razem padło na baterię, ale równie dobrze w taki sposób można uszkodzić powiadomienia push, logowanie do konta Google czy usługi geolokalizacyjne.

Miejmy nadzieję, że Google lada moment wyda aktualizację swoich Usług.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)