Microsoft i TomTom zawierają ugodę

Strona główna Aktualności

O autorze

Po kilku tygodniach batalii na pozwy firmy Microsoft oraz TomTom zawarły ugodę i zakończyły spory - TomTom dołącza do programu ochrony patentowej Microsoftu.

Przypomnijmy, że cała sprawa zaczęła się w lutym od pozwu Microsoftu przeciwko producentowi oprogramowania do nawigacji. Pozew dotyczył rzekomego naruszenia kilku patentów należących do korporacji z Redmond. W odpowiedzi TomTom kilka dni temu wytoczył proces Microsoftowi z podobnymi zarzutami.

W ramach zawartej dzisiaj ugody TomTom zobowiązał się do opłacenia patentów należących do Microsoftu, które wykorzystywane są w oprogramowaniu nawigacyjnym. Microsoft uzyska także swobodny i bezpłatny dostęp do patentów TomToma, które były przedmiotem kontrpozwu. Inne szczegóły ugody nie zostały ujawnione. Wiadomo tylko, że umowa została zawarta na pięć lat.

TomTom tym samym stał się dzisiaj kolejną firmą biorącą udział w programie ochrony patentowej Microsoftu - TomTom płaci Microsoftowi, a klienci TomToma nie muszą obawiać się pozwów w związku z wykorzystywaniem w oprogramowaniu patentów Microsoftu.

© dobreprogramy