Nawigacja na smartfony TomTom GO Navigation doczekała się istotnej aktualizacji. Korzystający z niej w wersji na iOS-a mogą już pobierać wydanie 2.0, które wprowadza obsługę Apple CarPlay. Dzięki temu z aplikacji można korzystać także po podłączeniu smartfona do samochodu wyposażonego w odpowiedni system infotainment.

bEUnIynF

W ten sposób mapy trafią na ekran wbudowany w deskę rozdzielczą samochodu i stąd będzie je można obsługiwać. Poza Mapami Apple w ten sam sposób można tu korzystać jeszcze na przykład z AutoMapy oraz Map Google i nawigacji Sygic.

  • TomTom GO Navigation 2.0, fot. materiały prasowe.
  • TomTom GO Navigation 2.0 z asystentem pasa ruchu, fot. materiały prasowe.
[1/2]
TomTom GO Navigation 2.0, fot. materiały prasowe.

TomTom GO Navigation to także inne warte uwagi cechy, a jedną z najbardziej chwalonych przez producenta opcji jest asystent pasa ruchu. Dzięki niemu, na rozjazdach i skrzyżowaniach na ekranie nawigacji – poza wskazówkami kierunku – pojawia się także graficzna podpowiedź, który pas jezdni należy zająć, aby wykonać dany manewr. To przydatne rozwiązanie szczególnie w dużych miastach, w których kierowca znajduje się po raz pierwszy.

bEUnIynH

- Bardziej intuicyjna funkcja Moving Lane Guidance, dzięki której unikniemy stresujących zmian pasa ruchu w ostatniej chwili, jest zasilana danymi mapowymi zaprojektowanymi i zarządzanymi przez naszych ekspertów z Łodzi. Te same dane są również używane przez samojeżdżące samochody do półautomatycznych manewrów na skrzyżowaniach – komentuje Kris Kobylioski, Senior Product Manager, TomTom Łódź.[wppl=2023204]Do tego dochodzi kilka usług online, w tym informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym oraz powiadomienia o fotoradarach. Aplikacja TomTom GO Navigation dostępna jest w dwóch odmianach: jako 30-dniowa bezpłatna wersja próbna z okresową subskrypcją w wysokości 39,99 zł za sześć miesięcy lub 7-dniowa bezpłatna wersja próbna z okresową subskrypcją w wysokości 8,99 zł za miesiąc lub 21,99 zł za trzy miesiące.

W tym momencie aplikacja dostępna jest tylko dla użytkowników iOS-a. Wydanie 2.0 na Androida powinno ukazać się jeszcze w tym roku.

Nawigację TomTom GO Navigation 2.0 możecie pobrać za pośrednictwem naszego katalogu aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (3)
bEUnIyoD