r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Microsoft kupi kod Unixa ?

Strona główna Aktualności

Microsoft ogłosił chęć kupna licencji na wykorzystanie technologii unixowych od SCO Group (patenty i kod źródłowy). Brad Smith z amerykańskiego oddziału korporacji potwierdził, że ruch ten spowodowany jest wysokim poszanowaniem, jakim Microsoft darzy wartość intelektualną - szczególnie metod wzajemnego wykorzystania pomysłów IT na drodze licencjonowania.

Nie sposób nie zauważyć kontekstu, w którym posunięcie to zostało nagłośnione. Mamy oto bowiem proces SCO z IBM'em o bezprawną implementację niektórych rozwiązań i zaimportowanie ich do systemu Linuks (kilka dni temu pisaliśmy o ostrzeżeniu, jakie SCO wystosował do użytkowników, developerów i dystrybutorów Linuksa o potencjalnej odpowiedzialności prawnej). Oświadczenie Microsoftu odczytać można zatem jako wyraźne poparcie dla starań SCO, a sam fakt dokonania transakcji finansowej może mieć duże znaczenie podczas rozprawy w sądzie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.