Microsoft najlepszym pracodawcą 2006 r. w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Ogłoszone zostały wyniki konkursu Najlepszy Pracodawca 2006 organizowanego przez Hewitt Associates.

Zwycięzcami polskiej edycji konkursu zostały ex aquo firmy Microsoft i SGL Carbon. Drugie miejsce zajęła firma Hilti, trzecie Starcom. W pierwszej jedenastce, poza Microsoft, nie było żadnej innej firmy z branży IT. W konkursie na Najlepszych Pracodawców 2006 wzięło udział 67 firm, zatrudniających 41.314 pracowników z czego ankiety oceniające wypełniło 15.029.

Najlepszy Pracodawca jest konkursem, w którym pracodawcę oceniają jego pracownicy. Od innych tego typu inicjatyw konkurs Najlepszy Pracodawca wyróżnia metodologia, bazująca na audycie stosowanych w organizacji systemów, programów i praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, analizie zaangażowania pracowników oraz ocenie roli funkcji personalnej z perspektywy najwyższej kadry menedżerskiej. W tegorocznej edycji pracownicy oceniali swoich pracodawców w 19 obszarach (m.in. polityka i praktyki organizacji, wynagrodzenie, relacje wewnątrz firmy, możliwości rozwoju, zadania i obowiązki, równowaga miedzy życiem osobistym a pracą). Udział w badaniu mogą wziąć firmy działające na polskim rynku od co najmniej dwóch lat i zatrudniające nie mniej niż 50 pracowników. Konkurs na Najlepszego Pracodawcę jest przeprowadzany przez Hewitt Associates w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Pierwsza edycja miała miejsce w Stanach Zjednoczonych w 1994 r. Polska edycja organizowana była po raz drugi.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji konkursu na najlepszego polskiego pracodawcą zwycięzcą była również firma Microsoft. Korporacja zwyciężyła też rok temu w regionie Europy Centralnej.

© dobreprogramy