Microsoft nie porzuci użytkowników Internet Explorer 6

Strona główna Aktualności

O autorze

Ostatnio w Internecie trwa wielka akcja mająca zachęcić użytkowników IE6 do przejścia na nowszą i bardziej nowoczesną przeglądarkę. Pojawiły się także głosy, że Microsoft powinien wspomóc rozwój Internetu i zaprzestać wspierania mającej 8 lat przeglądarki.

Microsoft zabrał w głos w dyskusji i ustami Deana Hachamovitcha wypowiedział się na temat wsparcia, jakie udziela Internet Explorerowi 6. Zwrócono uwagę na fakt, że klienci Microsoftu to nie tylko entuzjaści, którzy instalują najnowsze, często jeszcze nieukończone oprogramowanie, lecz również wielkie firmy, w których administratorzy zarządzają setkami lub tysiącami komputerów. W przypadku tych drugich aktualizacja oprogramowania jest trudna do zrealizowania, gdyż może wpływać na organizację pracy i stwarzać pewne problemy z kompatybilnością.

Hachamovitch stwierdził wyraźnie, że aktualizacja oprogramowania na danym komputerze zależy od osoby, która nim zarządza i choć Microsoft zachęca swoich klientów do migracji ku najnowszej wersji Internet Explorera, szanuje wybór tych, którzy z różnych względów nie chcą zrezygnować z IE6. Wynika to głównie z zobowiązań do wspierania systemu Windows i wchodzącego w jego skład oprogramowania w czasie całego cyklu życia systemu.

© dobreprogramy

Komentarze