Microsoft porządkuje bałagan z pakietami redystrybucyjnymi Visual C++

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziesiątki zainstalowanych pakietów redystrybucyjnych to problem każdego, kto korzysta z programów zaprojektowanych w Visual Studio. Każda kolejna wersja tego środowiska programistycznego oznacza konieczność instalacji innych pakietów, a do tego dochodzą jeszcze unikatowe aktualizacje i robi się bałagan. Microsoft chce to zmienić.

Rozwiązanie jest banalne. Nowy pakiet Microsoft Visual C++ Redistributable dla Visual Studio 2015, 2017 i 2019, jak sama nazwa wskazuje, agreguje wersje 2015, 2017 i 2019.

Innymi słowy: nie trzeba już instalować trzech różnych pakietów, gdyż wystarcza jeden. Oczywiście dotyczy to jedynie trzech wskazanych wersji Visual C++ Redistributable, więc starsze oprogramowanie cały czas wymaga odrębnych paczek, ale i tak sytuacja ulega znaczącemu uporządkowaniu. Co jednak kluczowe, fragmentacja jest uzasadniona.

Jak tłumaczy Microsoft, każda wersja Visual Studio aż do 2015 ma samodzielną wersję biblioteki Microsoft C Runtime (CRT), niezgodną z pozostałymi wersjami. Dla przykładu podano, że biblioteka CRT w Visual Studio 2012 to msvcr110.dll, w Visual Studio 2013 zaś – msvcr120.dll. W nowszych wydaniach CRT jest uniwersalna. Stąd kompatybilność stała się możliwa.

Uniwersalną bibliotekę Microsoft Visual C++ Redistributable dla Visual Studio 2015, 2017 i 2019 znajdziesz w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
s