Dobre wieści dla użytkowników Visual Studio, szczególnie tych niechętnie korzystających z systemu operacyjnego Microsoftu. Już za dwa dni, podczas konferencji Connect(), korporacja zaprezentować ma wersję tego środowiska przeznaczoną na macOS-a.

bEUuRpCd

Jak nietrudno się domyślić, w pracach nad Visual Studio w wersji na macOS-a, Microsoft bazuje na środowisku Xamarin, które przejął w lutym, by następnie udostępnić za darmo użytkownikom Visual Studio. Priorytetem jest zachowanie możliwie jak największych podobieństw z windowsową wersją, także pod względem interfejsu, który tylko nieznacznie ma być dostosowany do warunków macOS-a.

Choć początkowo wersja na komputery Apple nie będzie obsługiwała wszystkich formatów zapisu, to docelowo funkcjonalność obu wersji będzie się pokrywać. Tak samo, jak w przypadku wersji na Windowsa, Visual Studio trafi na Maki wraz z odchudzonym i otwartym edytorem Visual Studio Code.

źródło: Microsoft via TechCrunch
źródło: Microsoft via TechCrunch

Ma być to kolejny krok (po wbudowanym w Windowsa Ubuntu) na drodze do rozszerzania multiplatformowości narzędzi programistycznych – przez lata wykorzystywanie zintegrowanych środowisk Microsoftu skazywało programistów na Windowsa. Odtąd nie będą oni musieli stawiać maszyn wirtualnych z tym systemem, aby skorzystać z Visual Studio.

bEUuRpCf

Wątpliwości może jednak wywołać fakt, że niedługo po opublikowaniu na stronach MSDN, komunikat zniknął z Sieci. Czyżby zatem premiera miała się opóźnić? O tym przekonamy się już za kilka dni, podczas Connect().

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (53)
bEUuRpDb