Microsoft zapowiada Visual Studio 2019. Będzie szybsze i łatwiejsze w obsłudze

Microsoft zapowiada Visual Studio 2019. Będzie szybsze i łatwiejsze w obsłudze

Microsoft zapowiada Visual Studio 2019. Będzie szybsze i łatwiejsze w obsłudze
Oskar Ziomek
07.06.2018 18:51

Microsoft nakreślił na swoim blogu jak będzie wyglądała przyszłość środowiska dla programistów Visual Studio. Zmiany mają być na tyle istotne, że mowa jest już o kolejnym, dużym wydaniu. Rozpoczynają się prace nad Visual Studio 2019 oraz Visual Studio dla komputerów z systemem macOS. Microsoft zachęca do śledzenia rozwoju na GitHubie, gdzie na bieżąco można obserwować implementację kolejnych funkcji.

Przy okazji tego wydania celem jest stworzenie oprogramowania przede wszystkim sprawnego w działaniu i obsłudze. Microsoft stawia między innymi na szybsze uruchamianie, większą produktywność, prostotę obsługi, udoskonaloną nawigację, większe możliwości debuggera i uproszczony etap rozpoczynania pracy z programem. To i wiele więcej ma sprawić, że Visual Studio będzie chętnie wybierane przez programistów, także tych, którzy aktualnie korzystają z wersji 2017.

Visual Studio 2017 to wciąż najnowsza wersja środowiska dla programistów oferowana przez Microsoft.
Visual Studio 2017 to wciąż najnowsza wersja środowiska dla programistów oferowana przez Microsoft.

Microsoft zapowiada bowiem, że przejście na nową edycję będzie bezproblemowe, między innymi dzięki możliwości testowania Visual Studio 2019 równolegle z wykorzystywaniem na co dzień nadal wersji 2017. Oprócz tych zapewnień już teraz publikowana jest lista konkretnych działań, które będą realizowane w najbliższych miesiącach.

Zaprezentowany plan informuje jak na razie o tematach, które są realizowane teraz (w drugim kwartale roku, do czerwca włącznie) oraz jakie planowane są na trzeci kwartał. Jak widać, tylko niewielka część z zaplanowanych działań doczekała się jak dotąd implementacji, ale Microsoft obiecuje, że tempo prac ma się w najbliższym czasie zmienić na lepsze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)