Microsoft przegrał kolejną apelację w sprawie i4i

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak donosi BBC, Microsoft przegrał drugą apelację w sprawie oskarżenia o nielegalne użycie patentów. Zostały one wykorzystane w Wordzie dostępnym w pakiecie biurowym Office. Microsoftowi przyjdzie zapłacić 240 mln dolarów za naruszenie dóbr intelektualnych firmy i4i.

Naruszone patenty dotyczą m.in. funkcji edycji plików XML. Zostały bezprawnie wykorzystane w edytorze Word dostępnym w pakiecie biurowym Office 2003 i 2007. Microsoft przegrał w pierwszej instancji, a także pierwszą apelację - pod koniec maja zeszłego roku. Dzisiaj sąd podtrzymał wcześniejszy wyrok i wyznaczył karę na 240 mln dolarów. We wcześniejszej instancji sąd nakazał usunięcie technologii i4i z pakietu biurowego i zaprzestanie sprzedaży programów, w których była ona nielegalnie wykorzystywana. Dotyczyło to jedynie terenu Stanów Zjednoczonych. Microsoft może wystosować jeszcze jedną apelację. Zostanie ona rozpatrzona w ciągu najbliższych 6 tygodni. Jeśli i ją firma przegra, pozostanie odwołanie się do Sądu Najwyższego.

Patenty związane z językiem XML kanadyjska firma i4i zarejestrowała w 1998 r. Z pełną informacją na temat wyroku można zapoznać się na stronach internetowych serwisu BBC.

© dobreprogramy

Komentarze